statystyki

PGE GiEK podpisała z konsorcjum Polimeksu umowę na instalację wartą 97 mln zł

11 sierpnia 2016, 17:13 | Aktualizacja: 11.08.2016, 17:40
Źródło:ISBnews

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) – spółka zależna Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) - podpisała z konsorcjum Polimex Energetyka Sp. z o.o. (lider konsorcjum) i Doosan Lentjes GmbH umowę na budowę instalacji odsiarczania spalin (IOS) wraz z instalacją dystrybucji popiołu suchego w Elektrowni Pomorzany, podała spółka. Wartość kontraktu to 97 mln zł netto.

Reklama

Reklama
Planowany termin zakończenia inwestycji to III kwartał 2019 r.

W ramach budowy instalacji odsiarczania spalin dla dwóch kotłów Benson OP-206 nr A i B powstanie zabudowany układ odprowadzania popiołu lotnego w stanie suchym, a w węźle dystrybucji popiołu zostaną zabudowane cztery zbiorniki o pojemności około 750 m3 każdy. Dwa z nich będą służyły do magazynowania popiołu lotnego, a pozostałe dwa jako magazyn sorbentu i produktu poreakcyjnego z IOS. Dzięki inwestycji emisja tlenków siarki z elektrowni zmniejszy się o ponad 95%.

"Dzięki budowie instalacji odsiarczania spalin dwa kotły w Elektrowni Pomorzany spełniać będą standardy emisyjne wynikające z Dyrektywy IED oraz przyszłych konkluzji BAT/BREF. Jednocześnie realizacja tego projektu zapewni utrzymanie tlenków siarki na poziomie poniżej 130 mg/Nm3, tlenków azotu poniżej 150mg/Nm3 oraz pyłu na poziomie mniejszym niż 10 mg/Nm³. Dzięki realizacji tej inwestycji powietrze w Szczecinie będzie czystsze" – powiedział prezes PGE GiEK Sławomir Zawada, cytowany w komunikacie.

Łączny budżet zadań w ramach programu modernizacyjnego Elektrowni Pomorzany na lata 2016-2020 wynosi ponad 220 mln zł.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna zajmuje się w Grupie PGE wydobyciem węgla brunatnego, wytwarzaniem energii elektrycznej i ciepła.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze