statystyki

Tauron: Produkcja energii spadła o 4 proc. do 8,45 TWh w I poł. 2016 r.

18 sierpnia 2016, 07:52 | Aktualizacja: 18.08.2016, 11:55
Źródło:ISBnews

Produkcja energii elektrycznej Taurona Polskiej Energii spadła o 4% r/r do 8,45 TWh w I poł. 2016 r., podała spółka. Produkcja energii ze źródeł odnawialnych spadła o 21% do 0,77 TWh.

Reklama

Reklama
"Produkcja energii elektrycznej wyniosła około 8,45 TWh i był to poziom zbliżony do ubiegłorocznego. Znaczny spadek produkcji odnotowano w segmencie OZE (o 21%), co wynikało z ograniczenia spalania biomasy (nieopłacalność ze względu na niskie ceny zielonych certyfikatów) oraz niższej produkcji w elektrowniach wodnych i farmach wiatrowych ze względu na gorsze warunki hydrologiczne oraz mniejszą wietrzność" - czytamy w komunikacie.

Wolumen dystrybucji energii elektrycznej wzrósł o 1% r/r do 24,77 TWh, a liczba klientów przyłączonych do sieci dystrybucyjnej zwiększyła się o 1% r/r do 5 446 tys.

"W I półroczu 2016 r. Grupa Tauron wyprodukowała 2,48 mln ton węgla (wzrost o 23% r/r/), a sprzedała 2,46 mln ton (wzrost o 7% r/r), co jest bezpośrednim efektem włączenia z początkiem br. w skład Grupy spółki Nowe Brzeszcze Grupa Tauron" - czytamy dalej.

Produkcja węgla wzrosła o 23% r/r do 2,48 mln ton, a sprzedaż wyniosła 2,46 mln ton, co oznacza wzrost o 7% r/r.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze