statystyki

Oferta Torpolu za 304 mln zł najkorzystniejsza na modernizację linii w Krakowie

23 sierpnia 2016, 15:29 | Aktualizacja: 23.08.2016, 17:22
Źródło:ISBnews

Oferta Torpolu, warta 304,3 mln zł brutto, została uznana za najkorzystniejszą w postępowaniu przetargowym organizowanym przez PKP Polskie Linie Kolejowe na wykonanie robót budowlanych na odcinku Kraków Mydlniki - Kraków Główny Towarowy w ramach zadania "Modernizacja linii kolejowej E 30, etap II odcinek Zabrze - Katowice - Kraków", podała spółka.

Reklama

Reklama
"Oferta spółki została uznana za najkorzystniejszą na podstawie przyjętego kryterium oceny (całkowita cena brutto 95% oraz okres gwarancji - 5%). Wartość oferty złożonej przez emitenta wynosi 247,4 mln zł netto, tj. 304,3 mln zł brutto. Termin realizacji prac budowlanych objętych ofertą został określony na 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy" - czytamy w komunikacie.

W przypadku braku odwołania ze strony pozostałych uczestników postępowania przetargowego co do wyboru oferty spółki w terminie przewidzianym przepisami prawa zostanie zawarta umowa z inwestorem na wykonanie zadania określonego w ofercie, podano również.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2014 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 238,24 mln zł mln zł w 2015 roku.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze