statystyki

Echo Investment przejęło Compass Offices w Polsce

24 sierpnia 2016, 13:56 | Aktualizacja: 24.08.2016, 15:24
Źródło:ISBnews

Echo Investment nabyło 100% udziałów w firmie Compass Offices, podała spółka. Przejęta firma zmieni nazwę na CitySpace.

Reklama

Reklama
"W związku z dynamicznym rozwojem w sektorze biurowym zdecydowaliśmy się na pozyskanie partnera, który pozwoli nam budować pozycję lidera nie tylko na rynku umów długoterminowych, ale także w segmencie umów krótkoterminowych. Dzięki integracji zarówno Echo Investment, jak i Compass Offices będą mogły zwiększyć przewagę konkurencyjną w swoich sektorach działalności" - powiedział prezes Echo Investment Nicklas Lindberg, cytowany w komunikacie.

"Polski oddział Compass Offices działa samodzielnie od maja, kiedy nastąpiło rozdzielenie od centrali w Hong Kongu. Po niespełna trzech miesiącach dołączamy do rodziny Echo Investment. Pozycja nowego właściciela, lidera na polskim rynku nieruchomości komercyjnych, pozwoli nam rozszerzyć działalność zarówno o nowe lokalizacje biurowe, jak i nową formułę świadczonych usług" - dodał managing director w Compass Offices Sebastian Rączkowski, cytowany w komunikacie.

W jego ocenie, potencjał Echo Investment pomoże także uruchomić nowe lokalizacje w wielu miastach, m.in. w Krakowie i Łodzi, a także poszerzyć portfolio lokalizacji w Warszawie o Park Rozwoju - nowoczesny kompleks na Mokotowie.

"Nowy właściciel oznacza dla nas nowe możliwości i ambitne plany, które będziemy realizowali pod nową marką CitySpace" - podsumował Rączkowski.

Echo Investment realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW. Od 2015 roku Echo jest częścią grupy kapitałowej Griffin Real Estate - Oaktree - PIMCO.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze