"Chcemy, by PZU w 2020 roku było zarządzającym aktywami wysokości 100 mld zł. W to wliczamy nasze własne aktywa, ale to też oznacza, że znacząco - praktycznie podwajamy - nasze aktywa od klientów. Musimy zrewolucjonizować ten rynek, który bardzo się zmienia" - powiedział Surówka podczas konferencji prasowej.

W jego ocenie, PZU jest w dalszym ciągu jedną z tych instytucji, w którą Polacy wierzą i grupa bardzo aktywnie pracuje nad tym, by zmienić produkty inwestycyjne, mocniej sprzedawać je we wszystkich kanałach, a także uwypuklić część doradczą działalności.

"Chcemy konsolidować ten rynek - synergie kosztowe są ogromne. Uważamy, że zarówno poprzez zwiększenie naszej obecności w oddziałach i rozmowy z klientami i kupno naszych konkurentów uda nam się ten cel - 100 mld zł aktywów w 2020 r. - osiągnąć " - podkreślił prezes PZU Życie.

Dodał, że grupa ma podejście oportunistyczne wobec zakupów TFI, obecnie przygląda się rynkowi, ale trudno na te chwilę trudno mówić o konkretach.

"Rynek TFI w Polsce jest dość nietypowy. On będzie bardzo się zmieniał z powodu różnych działań, które rząd wprowadzi. To będzie wywierało dużą presję, szczególnie ma małych i średnich graczach i oni będą 'wypychani' z rynku. PZU chce na tym skorzystać" - zadeklarował Surówka.

Należące do grupy Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU jest jednym z największych towarzystw w Polsce pod względem wartości zarządzanych aktywów. Na koniec lipca2016 r. wynosiły one prawie 29 mld zł. Grupa podkreśla, że TFI PZU jest jednym z filarów inwestycyjnego pionu Grupy PZU o nazwie PZU Inwestycje.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)