statystyki

Zysk netto Fabryk Mebli Forte wzrósł do 53,99 mln zł w I poł. 2016 r.

30 sierpnia 2016, 07:50 | Aktualizacja: 30.08.2016, 12:20
Źródło:ISBnews

Fabryki Mebli Forte odnotowała 53,99 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2016 r. wobec 37,09 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Reklama

Reklama
Zysk operacyjny wyniósł 70,92 mln zł wobec 46,06 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 540,48 mln zł w I poł. 2016 r. wobec 446,69 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2016 r. wyniósł 48,57 mln zł wobec 39,08 mln zł zysku rok wcześniej.

"Osiągnięte wyniki sprzedaży potwierdzają pozycję Fabryki Mebli 'Forte' S.A. jako lidera na europejskim rynku mebli do samodzielnego montażu. Tempo wzrostu sprzedaży utrzymywało się powyżej średniej na wszystkich naszych najważniejszych rynkach, w szczególności w krajach niemieckojęzycznych, Hiszpanii, Portugali, Francji i w Polsce. Postęp w zdobywaniu rynków innych krajów Europy Środkowej oraz Wielkiej Brytanii potwierdza, że przyjęty model biznesowy i odpowiednio dobrana oferta produktowa są wysoce cenione przez naszych Klientów, dając nam pewność realizacji celów biznesowych" - napisał prezes Maciej Formanowicz w liście do akcjonariuszy.

Podkreślił, że Forte jest na dobrej drodze do realizacji przyjętego strategicznego 6-letniego planu rozwoju mocy produkcyjnych.

"Przygotowania do budowy własnego zakładu płyt drewnopochodnych oraz piątej fabryki mebli są na zaawansowanym etapie i przebiegają zgodnie z harmonogramem. Również bieżące inwestycje w struktury logistyczno-magazynowe, a także w zwiększenie mocy produkcyjnych naszych fabryk prowadzone są zgodnie z zamierzeniami" - napisał także prezes.

Fabryki Mebli Forte są czołowym polskim producentem i eksporterem mebli, posiadającym cztery zakłady produkcyjne w Polsce oraz szereg spółek o profilu handlowym w kraju i za granicą. Spółka założona przez Macieja Formanowicza rozpoczęła działalność produkcyjną w 1992 r. Od 1996 roku jest notowana na GPW.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze