"W I połowie 2016 r. spółka sprzedała 291 lokali, o 13,7% więcej niż rok wcześniej. Plan na 2016 r. to powtórzenie wyniku sprzedażowego z 2015 r. i zawarcie co najmniej 600 umów sprzedaży mieszkań i lokali użytkowych. Pierwotnie plany spółki na 2016 r. zakładały zawarcie ponad 700 umów sprzedaży, jednak ze względu na przedłużające się procedury administracyjne, blokujące uruchomienie nowych inwestycji - Riviera Park na warszawskim Żeraniu oraz Bemowo Residence na Bemowie, dotychczasowa sprzedaż była słabsza od zakładanej" - powiedział Sekuła w rozmowie z ISBnews.

Jak wyjaśnił, przed sprzedażą na szeroką skalę w tych projektach (które mają być dużym wsparciem dla wyników osiąganych w najlepiej sprzedającym się projekcie Central Park Ursynów) wstrzymywał spółkę brak prawomocnych pozwoleń.

"W tym miesiącu zamknęliśmy wszystkie formalności i mamy już prawomocne pozwolenia na budowę dla obu inwestycji. Generalny wykonawca projektu Riviera Park - renomowana firma Hochtief już rozpoczęła budowę I etapu, a w najbliższych tygodniach spodziewamy się przekazania placu budowy na Bemowie" - powiedział Sekuła.

"Jeszcze w tym roku zamierzamy również rozpocząć realizację i sprzedaż w III etapie inwestycji Central Park Ursynów. Zakładamy, że wpłynie to korzystnie na wyniki sprzedaży mieszkań" - dodał.

Dyrektor finansowy wskazał, że w 2017 r. spółka zamierza sprzedać ponad 700 lokali, a potencjał sprzedażowy wydaje się jeszcze większy.

"Plan minimum na 2017 r. to 20% wzrostu sprzedaży. Obok mieszkań z Riviera Park, którego kolejny etap zamierzamy uruchomić w 2017 r. i Bemowo Residence, wyniki sprzedaży stymulować powinny lokale z kolejnego etapu inwestycji Central Park Ursynów. Ponadto w 2017 r. planujemy wprowadzić do oferty dwie inwestycje apartamentowe: jedną zlokalizowaną na Powiślu, drugą na Mokotowie, na łącznie ponad 100 apartamentów" - powiedział także Sekuła.

Marvipol S.A. ma obecnie w przygotowaniu, obok inwestycji na Powiślu i Mokotowie, jeszcze projekty na Ochocie (ok. 70 lokali) i Saskiej Kępie (ok. 300 lokali). Ponadto spółka posiada umowy przedwstępne zakupu kolejnych 2 nieruchomości.

"Pracujemy nad kolejnymi zakupami gruntów. Interesują nas zarówno duże parcele pod wieloetapowe projekty, jak również działki pod projekty z 50-150 lokalami. Spółka poszukuje działek przede wszystkim na rynku warszawskim, nie wyklucza jednak wejścia na inne rynki. W ostatnich miesiącach analizowaliśmy zakup nieruchomości m.in. w Trójmieście, nie wykluczamy więc wyjścia poza Warszawę. Na ten krok zdecydujemy się jednak tylko w przypadku bardzo atrakcyjnego, pod względem zwrotu i bezpieczeństwa, projektu" - podsumował Sekuła.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2015 r. spółka miała 694,17 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)