statystyki

Marvipol: Sprzedaż segmentu motoryzacyjnego wzrośnie o min. 33% w br.

5 września 2016, 10:27 | Aktualizacja: 05.09.2016, 12:29
Źródło:ISBnews

Marvipol ocenia, że sprzedaż jego segmentu motoryzacyjnego wzrośnie wolumenowo o co najmniej 33% w tym roku, a w kolejnym - ponownie o kilkanaście procent, poinformował ISBnews prezes i główny akcjonariusz Mariusz Książek. Motorem sprzedaży będą już dobrze znane klientom klasyczne modele, jak również bardzo dobrze sprzedające się nowości.

Reklama

Reklama
"Pierwotnie ocenialiśmy, że w całym roku sprzedaż samochodów wyniesie ok. 1.6 tys. sztuk. Dziś szacujemy, że roczna sprzedaż wyniesie nie mniej niż 1,7 tys., co oznacza minimum 33% wzrostu rok do roku" - powiedział Książek w rozmowie z ISBnews.

Ocenił, że w 2017 r. dynamika wzrostu sprzedaży może wynieść kilkanaście procent.

"Motorem napędowym sprzedaży są zarówno bardzo dobrze znane polskim klientom już klasyczne modele Jaguar Land Rover, z Range Rover, Range Rover Sport, Range Rover Evoque i Jaguar XF na czele, jak również bardzo dobrze sprzedające się nowe modele: wprowadzone w 2015 r. Jaguar XE i Land Rover Discovery Sport oraz tegoroczny debiutant - Jaguar F-Pace. Ostatni z modeli został niedawno najlepiej sprzedającym się modelem Jaguara w 94-letniej historii spółki, a w Polsce, pomimo iż został wprowadzony do sprzedaży w kwietniu br., jest czwartym pod względem wolumenu najlepiej sprzedającym się samochodem z oferty Jaguar Land Rover" - poinformował Książek.

Wchodząca w skład grupy Marvipol British Automotive Polska sprzedała do dilerów w ciągu ośmiu miesięcy br. 1 317 samochodów Jaguar Land Rover, tj. o 62% więcej niż w analogicznym okresie 2015 r. i o 4% więcej niż w całym 2015 r.

W ubiegłym roku segment motoryzacyjny grupy sprzedał 1,27 tys. samochodów Jaguar Land Rover, odnotowując 13-proc. wzrost.

Spółki z segmentu motoryzacyjnego Marvipol są generalnymi importerami i dilerami Jaguar Land Rover w Polsce. Grupa posiada dwa salony sprzedaży Jaguar Land Rover w Warszawie oraz salony w Łodzi i w Gdańsku. 31 maja br. Marvipol S.A. poinformowała o zawarciu przez British Automotive Polska SA., spółkę z grupy Marvipol, nowej umowy importerskiej z Jaguar Land Rover Limited. Umowa została zawarta na czas nieokreślony, z dwuletnim okresem wypowiedzenia.

W I połowie 2016 r. segment motoryzacyjny wypracował 294,4 mln zł skonsolidowanych przychodów (32% wzrost rdr.). Wynik z działalności z segmentu wyniósł 24,1 mln zł (wzrost o 22%).

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2015 r. spółka miała 694,17 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze