"Do końca 2016 r. spodziewamy się zamknąć proces sprzedaży budynku Prosta Tower, oczekujemy, że cena transakcyjna przekroczy wartość księgową budynku, wynoszącą dziś blisko 100 mln zł" - powiedział Książek w rozmowie z ISBnews.

Zgodnie z deklaracjami prezesa, Marvipol nie planuje z kolei kolejnych samodzielnych inwestycji biurowych.

"Chcemy skoncentrować się na działalności mieszkaniowej i magazynowo-logistycznej, projekty w tych segmentach pozwalają na lepszą rotację kapitału, co jest dla nas istotne. Nie wykluczamy jednak, że w ramach wieloetapowych projektów mieszkaniowych będziemy realizować również etapy biurowe czy handlowe, obecnie analizujemy również projekty o takiej specyfice" - wyjaśnił Książek.

W maju br. Prosta Tower - spółka zależna Marivpolu - podpisała z oferentem list intencyjny, którego przedmiotem jest określenie ogólnych warunków transakcji dotyczącej sprzedaży prawa własności budynku biurowego "Prosta Tower" zlokalizowanego w Warszawie, przy ul. Prostej 32.

Budynek biurowy Prosta Tower został oddany do użytku w I kw. 2011 r. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 6 084 m 2.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2015 r. spółka miała 694,17 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)