"Realizacja tego projektu przynosi kilka korzyści dla IMC. To po pierwsze oszczędność wydatków na logistykę, po drugie zastosowanie optymalnej technologii przechowywania, zakładającej minimalne uszkodzenie ziarna i na koniec zmniejszenie ogólnych kosztów magazynowania i obróbki zboża" - powiedział dyrektor ds. technologii Andriy Gawrylenko, cytowany w komunikacie.

Obiekty znajdują się na terenie wyriwskiego punktu odbioru zbóż, który jest częścią sumskiego klastru IMC na północnym wschodzie Ukrainy. Są to włoskie silosy najnowszej generacji (FRAME), wyposażone w kanadyjskie taśmy transportujące (HSI) wyprodukowane przez AG Growth International. Prace nad wzniesieniem tych obiektów magazynowych trwały 3 miesiące, a budżet całego projektu wyniósł ok 1 mln USD, podano również.

Zarejestrowana w Luksemburgu IMC jest spółką z sektora rolniczego działającą w środkowo-północnej Ukrainie (region Połtawy, Czernichowa i Sumy). Działalność IMC skupia się na uprawie zbóż, roślin oleistych oraz ziemniaków. Spółka jest również jednym z największych producentów mleka na Ukrainie. Od maja 2011 r. IMC jest notowane na GPW.

(ISBnews)