"Zakładamy, że w czwartym kwartale ta marża będzie się odbudowywała" - powiedział Pietryszyn podczas konferencji prasowej, komentując spadki marży rafineryjnej w ostatnich kwartałach.

Modelowa marża rafineryjna Grupy Lotos w okresie 9 miesięcy 2016 r. wyniosła 6,34 USD/ baryłkę wobec 8,29 USD/ baryłkę rok wcześniej, podała spółka w prezentacji wynikowej. W samym III kw. br. wyniosła ona 6,01 USD/ baryłkę wobec 6,49 USD/ baryłkę kwartał wcześniej.

Grupa Lotos podkreśla, że realizacja Programu EFRA (tj. Efektywna Rafinacja) spowoduje zwiększenie realizowanej marży rafineryjnej z każdej przerobionej baryłki surowca o ok. 2 USD/bbl. Zakończenie prac inwestycyjnych w tym programie jest planowane na I połowę 2018 roku.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. W 2015 r. Grupa Lotos odnotowała 22,7 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)