Sondaż: AfD po raz pierwszy w historii drugą najsilniejszą partią w Niemczech

19 lutego 2018, 16:26 | Aktualizacja: 19.02.2018, 18:23
Źródło:PAP
Berlin, Niemcy, 23.08.2017

Berlin, Niemcyźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Krisztian Bocsi

Skrajnie prawicowa Alternatywa dla Niemiec (AfD) wyprzedziła w najnowszym sondażu instytutu badania opinii publicznej INSA dla gazety "Bild" Socjaldemokratyczną Partię Niemiec (SPD) i stała się po raz pierwszy w historii drugą najsilniejszą partią w Niemczech.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (13)

 • jan88(2018-02-19 17:49) Zgłoś naruszenie 528

  Nowym kanclerzem powinien zostać przewodniczący CSU i koalicja z AFD i Liberałami --- to byłoby sile przywództwo europejskie , które bacznie zwracałoby uwagę na przestrzeganie praworządności i los mniejszości narodowych w takich państwach jak Litwa, Łotwa i Polska. Przyśpieszeniu uległ by proces budowy obozów na granicach UE dla imigrantów vel azylantów np. taka Ukraina za dostęp do unijnego rynku powinna czynnie uczestniczyć w rozwiązaniu kryzysu uchodźczego. Wartym przypomnienia jest fakt, że na Ukrainie nie toczyła się i nie toczy wojna --- a jedynie państwo to ma problem z grupami terrorystów działających na swoim terenie dlatego też US jak i UK jako gwaranci nienaruszalności i niepodległości Ukrainy nie wysłali tam swoich wojsk

  Odpowiedz
 • Aro(2018-02-19 19:03) Zgłoś naruszenie 356

  Lewactwo jest tak zadufane w swoją nieomylność,ze kiedyś obudzą się z rączkami w nocniku..

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • aadddd(2018-02-19 20:05) Zgłoś naruszenie 394

  W ZSRR, przeciwnicy komunizmu byli nazywani ekstremistami a komuniści byli mainstreamem. W UE przeciwnicy masowej imigracji są nazywani nazywani ekstremistami a zwolennicy polityki imigracyjnej która może sprawić, że rdzeni Europejczycy będą kiedyś mniejszością są mainstreamem.

  Odpowiedz
 • Terminator(2018-02-19 20:45) Zgłoś naruszenie 187

  Wybór teraz jest taki w Niemczech:Islamska Republika Niemiecka lub 4.Reich (Plan AfD)!!!Jedno i drugie to katastrofa dla Europy i świata!!!Tylko śilna Polska gospodarka, nowoczesna armia i jedność narodu ocali nas!!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Łukasz2801(2018-02-19 20:49) Zgłoś naruszenie 154

  niemiecka scena polityczna stoi przed trzęsieniem ziemii, bo niedługo AfD trzeba będzie wpuścić do rządu, a dokładnie juz po następnych wyborach. ciekawe jak pani Angela tym razem wszystko uzasadni i wytłumaczy... i moze w końcu przestaną wtykać nos w nasze sprawy i trząść całą Europą, a zajmą się swoim podwórkiem!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • ehhh(2018-02-19 20:56) Zgłoś naruszenie 112

  Tak się dzieje, gdy ignoruje się własnych rodaków!

  Odpowiedz
 • lalao(2018-02-19 21:43) Zgłoś naruszenie 143

  Dla nas Polaków to i tak wybór miedzy dżumą,a cholerą, patrząc historycznie czym Niemcy będą słabsze tym lepiej dla nas wiec nie ma co się cieszyć,ze tam do władzy pcha się ktoś inny . Członkami tej partyjki są ziomkowie z powiernictwa jak i ludzie , którzy nie życzą Polakom najlepiej. My róbmy swoje dbajmy o nasz kraj i bogaćmy się , a szkopy niech się zajmują swoim burdelem bo tam za dwie dekady wojny religijne będą na porządku dziennym , drugi Liban się kłania.

  Odpowiedz
 • placek(2018-02-19 22:29) Zgłoś naruszenie 82

  Nowym kanclerzem Niemiec zostanie Donald Tusk.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • sid(2018-02-20 03:58) Zgłoś naruszenie 42

  jeśli będzie w europie zachodniej skręt w radykalna prawice,to wbrew ONR nic dobrego,,,,,skrajna prawica europy zachodniej jest anty polska czego nie raz dali dowód bijać polskich emigrantów,nie będą chcieli się dogadać z odpowiednikiem ich w Polsce tylko będą chcieli wygonić od siebie polaków którzy zajmują im rynek pracy,te telewizyjne show pokazywane ze na zachodzie islamiści mordują i gwałcą są nieprawdziwe,dowód ile polaków pracujących na zachodzie zabito,,to jest pretekst do większej selekcji emigrantów,,dzisiaj macron oświadczył ze zaczyna czyścic francie z emigrantów,wydajać dekret,,ten proces trwa a tylko naiwni wierzą ze zachód wpuścił hordę żeby ja utrzymywać,

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze