OFE nie chcą sprzedać akcji Tarczyńskiego w wezwaniu po 12,6 zł sztukaWarszawa, 19.02.2018 (ISBnews) - Akcjonariusze spółki Tarczyński - Aegon Otwarty Fundusz Emerytalny, Aviva Otwarty Fundusz Emerytalny Aviva BZ WBK, Nationale-Nederlanden Otwarty Fundusz Emerytalny oraz Otwarty Fundusz Emerytalny PZU "Złota Jesień" i Otwarty Fundusz Emerytalny Pocztylion (łącznie OFE) oświadczyli, że podwyższona cena za akcje Tarczyńskiego zaproponowana w wezwaniu EJT Investment S.a.r.l nie odzwierciedla wartości godziwej akcji spółki. W związku z tym każde OFE oświadczyło, że nie sprzeda akcji spółki w wezwaniu po cenie 12,60 zł za jedną akcję.

W piśmie wskazano również, że OFE nie podjęły względem siebie żadnych innych zobowiązań niż wyżej opisane, podano także.

W połowie lutego EJT Investment podał, że podnosi cenę w wezwaniu na akcje spółki Tarczyński do 12,6 zł za akcję z 10,5 zł wcześniej.

Tarczyński to firma z 27-letnim doświadczeniem w produkcji wędlin, skoncentrowana na przetwórstwie mięsa wieprzowego oraz drobiowego.

Firma posiada trzy zakłady produkcyjne: w Ujeźdźcu Małym, Sławie oraz w Bielsku-Białej. W 2013 roku spółka zadebiutowała na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

(ISBnews)