Tyrowicz: 300+ i 500 + nie rozwiązały problemu niedożywionych dzieci [OPINIA]

3 września 2018, 12:33 | Aktualizacja: 03.09.2018, 12:33
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Dziecko, szkoła, uczeń

Dziecko, szkoła, uczeńźródło: ShutterStock

Wyprawka 300+, 500+ co miesiąc na koncie – a mimo to problem niedożywienia dzieci w Polsce pozostaje nierozwiązany. Można narzekać – ale można też coś zrobić. I to w roku 2018 bardziej niż przed rokiem czy za rok. Dlaczego?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (18)

  • Pani Lodzia(2018-09-04 09:21) Zgłoś naruszenie 37

    Badania pokazują zupełnie co innego, setki tysięcy rodzin wyszły ze strefy ubóstwa, a to oznacza lepszą jakość pożywienia. Portal ośmiesza się zamieszczając opinie Tyrowicza i Petru. Pamiętajmy że nie wszyscy urodzili się w wielkich miastach w ustawionych "rodzinach". Są też urodzeni w sypiących się kamienicach i wsiach po "pegeerach".

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wzwód januszowy(2018-09-03 19:08) Zgłoś naruszenie 12

    Moje zdanie jest takie ,że powinni rodzić się już 20 letni bo taki januszowy bachor przez 20 lat to obciążenie dla naszej kochanej gospodarki. No bo co może być lepszego i ciekawszego na tym świecie od wzrastającej gospodarki ???

    Odpowiedz
  • taka prawda(2018-09-03 17:14) Zgłoś naruszenie 4520

    Obserwuje z przypadku, bo codziennie przejeżdżam obok, pewny sklep, gdzie zawsze od rana do wieczora są klienci alco. , gdyż obok niego są bloki komunalne. Od momentu wprowadzenia 500+ ruch się zwiększył x 3 conajmniej . Niech dalej zadłużają kraj i rozdają bezpośrednio pieniędzy, a PATO zamiast kupić dzieciom jedzenie i tak ZAWSZE kupią alkohol.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • realnie na temat(2018-09-03 16:57) Zgłoś naruszenie 3711

    Bo 500+ często nie jest wydawane na dzieci, przepijane, przepalane , w mniej drastycznych przypadkach wydawane na gadżety oraz inne potrzeby dorosłych. Nie trzeba było dawać 500+ do ręki , tylko globalnie rozwiązywać problemy- darmowe kolonie, obiady, książki itd., bo można dawać bez końca, a wyników nie będzie jak to nie dociera do adresata. Fakt, ze cele tego rozdawnictwa są inne niż dzieci, bo gdy by tak było , dotyczyło by to wszystkich dzieci. Chodziło im wyłącznie o zapewnienie sabie elektoratu oraz danie swoim.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ferdek(2018-09-03 15:13) Zgłoś naruszenie 191

    Jeść to każdy chce a robić nie ma komu.

    Odpowiedz
  • deeleek(2018-09-03 14:39) Zgłoś naruszenie 1812

    W sytuacji, kiedy pracodawcy biorą na etat każdego, komu się chce pracować a państwo hojną ręką rozdaje socjal, głodnych dzieci nie powinno być, a jeśli są - to należy odebrać je rodzicom. Ileż można łożyć na nierobów i leni? Pytam, ile????

    Odpowiedz
  • baba ze wsi(2018-09-03 13:11) Zgłoś naruszenie 4547

    Za PO i PSL, za to był cud miód ultramaryna , jednym słowem Raj na ziemi ...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Menager(2018-09-03 12:50) Zgłoś naruszenie 5056

    A jako wyborca nowoczesnej opozycji jestem za likwidacja 50 300 i 1000 plus. Niech każdy sobie radzi sam. W mojej firmie teraz robotnicy wybrzydzają i nie chcą pracować po godzinach/ Ciagle mówia że 8- godzinny czas pracy wprowadzono 100 lat temu. My jesteśmy daleko za zachodem i musimy długo pracować i mieć niższe koszty. Kiedyś jak pojechałem na Majorkę czy na włoska Riwiere to rzadko spotykałem robotników z Polski a teraz nawet ci z 500 plus tam robią tłok. Chcę normalności i powrotu naszych elit do władzy.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz