Prezydent Syrii Baszar el-Asad przebywał w poniedziałek w Teheranie - poinformowały agencje. To pierwsza od ośmiu lat wizyta syryjskiego przywódcy w stolicy Iranu, który wspiera Asada w syryjskiej wojnie domowej.
Asad w Teheranie spotkał się z duchowo-politycznym przywódcą Iranu ajatollahem Alim Chameneiem oraz z irańskim prezydentem Hasanem Rowhanim.
"Islamska Republika Iranu uważa, że pomoc dla rządu i narodu syryjskiego to pomoc w ruchu oporu przeciwko imperializmowi, i jest dumna z tego wsparcia" - powiedział Chamenei.
"Islamska Republika Iranu, podobnie jak w przeszłości, stanie u boku obywateli i rządu Syrii" - zapewnił ze swojej strony Rowhani. Jego słowa zostały opublikowane na stronie internetowej urzędu prezydenta.
Jak informuje kancelaria syryjskiego prezydenta, Asad "podziękował przywódcom i obywatelom Islamskiej Republiki Iranu" za wsparcie w czasie wojny domowej w Syrii. (PAP)
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zobacz
|
