Łączna liczba chorych hospitalizowanych z powodu Covid-19 w stanie Nowy Jork w środę spadła poniżej 16 tys. pacjentów, we wtorek było to 16076, a liczba zgonów wyniosła 482.

Cuomo ostrzegł podczas swojej codziennej konferencji prasowej, że jeśli restrykcje dotyczące ograniczania kontaktów społecznych zaczną być lekceważone, to liczba hospitalizowanych wzrośnie ponownie już w ciągu 3 do 5 dni.

Gubernator zapowiedział, że Nowy Jork wraz z sąsiednimi stanami Connecticut i New Jersey uruchomi program lokalizowania osób zakażonych, który pozwoli ograniczyć dalszy rozwój epidemii.

W projekt ten zaangażuje się były burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg, który ponadto przeznaczy na niego "co najmniej 10 mln dolarów" - przekazał gubernator.

Dzień wcześniej Cuomo poinformował, że prezydent Donald Trump zapewnił go, iż władze federalne wspomogą krajowy sektor farmaceutyczny, produkujący zestawy testowe, gwarantując płynność i federalne finasowanie dostaw nieodzownych odczynników chemicznych. (PAP)