Już po raz 10. z rzędu dla wszystkich inwestorów z odpowiednim zapasem gotówki pojawia się możliwość zjedzenia lunchu z Warrenem Buffettem. Szansę na wspólny posiłek i rozmowę z jednym z najbogatszych ludzi świata można wylicytować w ramach aukcji charytatywnej na serwisie eBay.

Choć obecnie najwyższa oferta wynosi „zaledwie” 30100 dolarów, to chętny na zjedzenie lunchu w towarzystwie Buffetta będzie się prawdopodobnie musiał ostatecznie przygotować na dużo większy wydatek. W zeszłym roku zwycięzca aukcji, Chińczyk Zhao Danyang, za taką przyjemność zapłacił 2,11 miliona dolarów.

Jak twierdzą zwycięzcy poprzednich aukcji, możliwość zjedzenia lunchu i rozmowy z Buffettem jest jednak warta każdych pieniędzy, bo to prawdziwy cudotwórca. Kiedy w 1965 roku przejmował kierownictwo nad firmą Berkshire Hathaway za jedną jej akcję płacono 15 dolarów. Obecnie wartość jednej akcji Berkshire Hathaway wynosi ponad 87 tysięcy dolarów.

Dochody z tegorocznej aukcji, podobnie jak z poprzednich, trafią na konto fundacji Glide, która zajmuje się pomocą dla bezdomnych, nosicieli wirusa HIV i ofiar przemocy domowej. Licytacja zakończy się w piątek, 26. czerwca. Składanie ofert i śledzenie aukcji możliwe jest pod tym linkiem.

Więcej informacji z agencji Bloomberg.