Jak czytamy na stronie serwisu dailymail.co.uk, pięciu czołowych fizyków teoretycznych zostało zaproszonych do CERN na specjalne spotkanie.

Pojawiają się spekulacje, że podczas konferencji prasowej naukowcy z CERN ogłoszą odnalezienie legendarnej „boskiej cząstki” – bozonu Higgsa.

Naukowcy pracujący z Wielkim Zderzaczem Hadronów mają ogłosić, że na 99,99 proc. udało im się odnaleźć bozon Higgsa. Ten poziom pewności nazywany jest poziomem „cztery sigma”, zaś zarząd CERN chce, aby dwie grupy naukowców pracujących nad tym projektem osiągnęło pewność rzędu „pięć sigma” (99,99995 proc.).

Tom Kibble, emerytowany profesor fizyki z londyńskiego Imperial College również dostał zaproszenie na to tajemnicze wydarzenie. „Przypuszczam, że skoro nas tam zaprosili, muszą mieć jakieś pozytywne rezultaty swoich badań” – powiedział dla Sunday Times.

Z kolei serwis polskieradio.pl podaje, że fizycy z CERN dokonają ogłoszenia o odnalezieniu bozonu Higgsa już dziś o godzinie 9:00 (godzina „H”).
Serwis powołuje się na doniesienia anonimowego fizyka z eksperymentu ATLAS, który jest zdania, że „bez wątpienia mamy odkrycie”.