"W nawiązaniu do (...) informacji o zamiarze sprzedaży akcji spółki przez Skarb Państwa, w drodze odpowiedzi na wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki, oraz w nawiązaniu do ogłoszenia Skarbu Państwa z dnia 14 listopada 2013r. o umożliwieniu przez spółkę podmiotom inwestującym na rynku regulowanym przeprowadzenia procesu ograniczonego badania spółki (tzw. badanie due diligence), minister Skarbu Państwa informuje, że proces due diligence został zakończony bez rozstrzygnięcia" - głosi komunikat.

W połowie stycznia ówczesny wiceminister skarbu Paweł Tamborski poinformował, że MSP liczy, że w marcu inwestorzy zainteresowani zakupem akcji PHN ogłoszą wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji holdingu. Zadeklarował wtedy, że jeśli zaproponowana cena będzie atrakcyjna, MSP jest gotowe sprzedać cały posiadany pakiet akcji (blisko 73%) PHN.

Polski Holding Nieruchomości jest spółką holdingową. Do spółek grupy należą m.in. Warszawski Holding Nieruchomości, Agroman, Intraco, Budexpo, Dalmor i Wrocławskie Centrum Prasowe. PHN zadebiutował na warszawskiej giełdzie w lutym 2013 r.

>>> Czytaj też: Zysk netto PHN spadł do 2,5 mln zł w I kw. 2014 r.