"Sprzedaż przeprowadzono poprzez przeniesienie całkowitej własności 3Legs w jej spółce zależnej Lane Energy Exploration. Kwota 470 tys. euro została uiszczona przy podpisaniu umowy, a 30 tys. euro zostanie wpłacone na początku lutego 2015 r." - czytamy w komunikacie.

Spółka przypomina, że od 2010 r. nie prowadziła prac na tych koncesjach, koncentrując się na odwiertach w zachodniej części basenu bałtyckiego. W 2013 r. zamknęła jedyny wykonany we wschodniej części basenu odwiert pionowy Legowo LE-1.

3Legs podkreśliło także, że kontynuuje przygotowania do nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, które - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - ma w tym miesiącu zatwierdzić zwrot gotówki akcjonariuszom w wysokości 0,18 GBP na akcję. Na I kw. 2015 r. planowane jest NWZ w sprawie dobrowolnej likwidacji spółki.

Spółka pozyskała 58,1 mln GBP netto z pierwotnej oferty publicznej na londyńskim rynku AIM w czerwcu 2011 r. w celu sfinansowania poszukiwań gazu łupkowego w Polsce "i w innych krajach", ale później ograniczyła obszar działalności tylko do Polski.