"Liczymy, że z publiczną emisją pierwszej transzy obligacji korporacyjnych będziemy mogli wyjść na rynek pod koniec trzeciego lub na początku czwartego kwartału. Środki pozyskiwane ze sprzedaży papierów korporacyjnych będziemy przeznaczać na finansowanie budowy
bieżących inwestycji, zakup nowych gruntów oraz zasilenie kapitału obrotowego" - powiedział wiceprezes Waldemar Wasiluk, cytowany w komunikacie.

Partnerem finansowym i oferującym obligacje jest Michael / Ström Dom Maklerski.

"Widzimy rosnące zainteresowanie zakupem mieszkań, z przeznaczeniem zarówno na własne cele mieszkaniowe oraz pod wynajem. Inwestowanie w nieruchomości jest postrzegane jako bezpieczne i rentowne lokowanie środków finansowych. Jednocześnie jest również duże zapotrzebowanie na produkty finansowe oferowane przez spółki o solidnym standingu finansowym. Potwierdzeniem może być sukces naszej ostatniej emisji obligacji przeprowadzonej na podstawie memorandum informacyjnego, która zakończyła się ze sporą nadsubskrypcją" - dodał Wasiluk.

Jak podkreślił, Victoria Dom utrzymuje bogaty bank ziemi, na którym może realizować inwestycje deweloperskie przez co najmniej kolejnych kilka lat.

"Obecnie realizowana przez nas sprzedaż jest na satysfakcjonującym poziomie. Pod koniec roku zamierzamy wprowadzić do oferty kilka nowych projektów. Systematycznie uzupełniamy także nasz portfel gruntów" - podsumował wiceprezes.

Victoria Dom jest deweloperem mieszkaniowym działającym na rynku warszawskim.

(ISBnews)