Systemy BD Rowa, przeznaczone dla aptek szpitalnych, to zintegrowane urządzenia robotyczne oraz specjalistyczne oprogramowanie optymalizujące proces przygotowywania, magazynowania i wydawania leków na potrzeby oddziałów. Systemy umożliwiają obniżanie bieżących kosztów związanych z logistyką leków, a ich wdrożenie minimalizuje ryzyko błędów przy dystrybucji medykamentów, tym samym zwiększając bezpieczeństwo pacjentów w szpitalach, podano.

"Obecnie na świecie zainstalowanych jest ponad 10 tys. systemów dozujących BD Rowa w 53 krajach, natomiast w Polsce funkcjonują pojedyncze urządzenia. Biorąc pod uwagę specyfikę pracy aptek szpitalnych, widzimy duży potencjał robotyzacji procesu zarządzania dystrybucją farmaceutyków w tych placówkach. Systemy BD Rowa umożliwiają nie tylko efektywniejsze i sprawniejsze realizowanie zamówień, ale również m.in. minimalizują ryzyko związane z błędnym uzupełnianiem i planowaniem dostaw leków w szpitalach. Dzięki integracji z systemem informatycznym apteki BD Rowa stanowi dla farmaceutów istotne wsparcie w procesie zarządzania aptecznymi zasobami. Wierzymy, że to rozwiązanie pozwoli pracownikom aptek skoncentrować się na kluczowych aspektach ich pracy, z korzyścią zarówno dla pacjentów, jak i samych szpitali" - powiedział prezes Synektik Cezary Kozanecki, cytowany w komunikacie.

Reklama

System BD Rowa jest kolejnym produktem robotycznym w ofercie Grupy Synektik. Firma jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę systemów chirurgicznych da Vinci, jak również systemów APOTECAchemo, robotów do przygotowywania leków cytostatycznych, przypomniano.

Grupa Synektik dostarcza rozwiązania informatyczne, nowoczesną technologię oraz pełen zakres usług i wsparcia dla placówek medycznych, w zakresie radiologii, onkologii, kardiologii i neurologii. Synektik powstał w 2001 roku, od sierpnia 2011 roku akcje spółki notowane były na NewConnect, a w październiku 2014 r. zadebiutowały na rynku regulowanym GPW.

(ISBnews)