Biznes/Bankowość

12.09.2019, 02:24

"Rzeczpospolita": Szybsza spłata bez opłat

Kto wcześniej spłaci kredyt, temu bank proporcjonalnie powinien obniżyć wszystkie koszty jego obsługi, w szczególności prowizję, co orzekł Trybunał UE - pisze w czwartek "Rzeczpospolita".

22.08.2019, 10:58

Chiny będą centrum światowego rynku? "Przyszłość to używanie selfie do płacenia za wodę"

Banki muszą podążać za postępującymi zmianami, a kluczem do sukcesu są transformacja cyfrowa oraz inwestycje w nowe technologie, ocenił prezes Banku Pekao Michał Krupiński w wywiadzie dla chińskiej agencji informacyjnej Xinhua. Jego zdaniem, polskie firmy powinny współdziałać z Chinami, mogą też wyciągnąć liczne wnioski z rozwoju gospodarki cyfrowej Państwa Środka.

22.08.2019, 06:07

Polski sektor pożyczkowy w pigułce. Jak wypadamy na tle świata?

Sektor pożyczkowy w Polsce to niewielka część rynku usług finansowych dla klientów indywidualnych, na którym prymat wiodą banki. Firmy pożyczkowe uzupełniają ich działalność, dając dostęp do finansowania gospodarstwom domowym i małym firmom o niższej zdolności kredytowej. Polski sektor pożyczkowy na tle wielu krajów można uznać za niszowy.

17.08.2019, 18:00

Skutki reform banków zbyt dużych by upaść

Proces reformowania systemowo ważnych banków nie został jeszcze zakończony. Kluczowe znaczenie dla ograniczenia ryzyka systemowego i hazardu moralnego, tworzonego przez tego rodzaju banki, będzie miała niezależność i wiarygodność instytucji regulacyjno-nadzorczych.

13.08.2019, 12:36

Fantastyczny drugi kwartał PKO BP. Najlepszy wynik w historii

W drugim kwartale br. grupa kapitałowa PKO BP osiągnęła najwyższy w całej swojej historii wynik finansowy - poinformował we wtorek prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło. Zapowiedział, że bank najwcześniej w listopadzie przedstawi aktualizację celów finansowych.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>