"Celujemy w poziomy wyższe niż 10-12%, ale dobrym momentem do szacunków będzie raport roczny za 2023 rok 5 kwietnia i wtedy będzie 'guidance'" - powiedział Stelmach podczas konferencji prasowej, odpowiadając na pytanie o szacunki tegorocznej marży EBITDA.

"Spodziewamy się w 2024 roku poprawy otoczenia biznesowego, a radykalna poprawa siły konsumenta i impuls popytowy jest wciąż przed nami, co pozwoli nam zrealizować cele na 2024 rok" - dodał.

Grupa zakłada też poprawę marży brutto i rentowności EBITDA w każdej linii biznesowej bez wyjątku, utrzymanie wysokiej dyscypliny kosztowej i liczy na poprawę kosztów finansowych.

Prezes Dariusz Miłek zaznaczył zaś, że w 2024 roku Grupa chce osiągnąć dwucyfrowy wzrost sprzedaży.

Reklama

"To nie będzie jednak wyścig na obroty, a wyścig na rentowność" - powiedział prezes.

Prezes zapewnił, że Grupa zredukowała już wszystkie nierentowne sklepy.

Grupa CCC podała w prezentacji wynikowej, że w 2023 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży wzrosły o 4% r/r do 9 446 mln zł, zysk EBIT wyniósł 185 mln zł wobec 51 mln zł straty rok wcześniej, a zysk EBITDA Grupy wzrósł o 48% r/r do 784 mln zł. Marża EBITDA wyniosła zaś 8,3% wobec 5,8% rok wcześniej.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku; wchodzi w skład indeksu mWIG40. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 9 123,2 mln zł w roku obrotowym 2022 r.

(ISBnews)