To cicha bonifikata dla seniorów, którzy w przeszłości, często bez wsparcia państwa, mieli na utrzymaniu troje lub więcej dzieci. Dzięki Karcie Dużej Rodziny, przysługującej także rodzicom dorosłych już dzieci, seniorzy tworzący w przeszłości wielodzietne rodziny, mogą nie tylko robić zakupy w niższych cenach, ale także oszczędzać podczas tankowania samochodu na wybranych stacjach benzynowych. Oto, gdzie i ile można zaoszczędzić na paliwie z Kartą Dużej Rodziny.

Tańsze tankowanie dla seniorów posiadających Kartę Dużej Rodziny na stacjach Orlen

Seniorzy posiadający Kartę Dużej Rodziny mogą korzystać ze zniżek na wszystkich stacjach ORLEN w całej Polsce. Oferta skierowana jest do wszystkich posiadaczy Karty, niezależnie od wieku, także do osób starszych, które spełniają warunki jej przyznania. Zniżki obejmują zarówno tankowanie, jak i dodatkowe usługi:

  • rabat 8 groszy na litrze paliwa standardowego (EFECTA 95, EFECTA DIESEL, LPG);
  • rabat 10 groszy na litrze paliwa premium VERVA (98 lub ON);
  • 20% zniżki na wszystkie produkty z oferty Stop Cafe;
  • 20% zniżki na myjnię samochodową.

Wszystkie stacje ORLEN honorują Kartę Dużej Rodziny, co oznacza, że seniorzy mogą tankować taniej w całym kraju, bez względu na lokalizację.

Tańsze tankowanie dla seniorów z Kartą Dużej Rodziny na stacjach Shell

Seniorzy posiadający Kartę Dużej Rodziny mogą liczyć na atrakcyjne zniżki także na stacjach Shell. Oferta skierowana do wszystkich beneficjentów Karty obejmuje zarówno paliwa, jak i wybrane artykuły spożywcze. Promocja obejmuje:

  • 8 groszy zniżki na litrze paliw:

- Shell FuelSave Diesel;

-Shell FuelSave 95;

  • 3 grosze zniżki na litrze gazu:

- Shell AutoGas;

  • 20% rabatu na wybrane artykuły spożywcze z listy promocyjnej dostępnej na stacjach.

To kolejna sieć stacji paliw, która wspiera posiadaczy Karty Dużej Rodziny, także tych w wieku senioralnym, umożliwiając im tańsze podróżowanie.

Tańsze tankowanie dla seniorów z Kartą Dużej Rodziny na stacjach Circle K

Seniorzy posiadający Kartę Dużej Rodziny mogą skorzystać z atrakcyjnych rabatów również na stacjach Circle K. Oferta obejmuje zarówno zniżki na paliwo, jak i na usługi dodatkowe oraz gastronomię,

Promocja obowiązuje we wszystkich punktach Circle K i uwzględnia:

  • 8 groszy zniżki na litrze paliw bazowych:

- benzyna miles® 95;

- olej napędowy miles® diesel;

- gaz LPG SupraGas;

  • 15 groszy zniżki na litrze paliw premium:

- benzyna milesPLUS® 95;

- benzyna milesPLUS® 98;

- olej napędowy milesPLUS® diesel;

- milesPLUS® diesel arktyczny;

  • 25% rabatu na usługi myjni samochodowej (programy: Standard, Premium, Premium Super Sezon);
  • 20% rabatu na ofertę gastronomiczną, w tym:

- kawa, herbata, gorąca czekolada;

- świeże ciastka przygotowywane na stacji;

- produkty typu hot food.

Dzięki tym rabatom seniorzy mogą wygodniej i taniej korzystać z usług stacji paliw Circle K, oszczędzając nie tylko przy dystrybutorze, ale i przy okazji małej przerwy w podróży.

Tańsze tankowanie dla seniorów z Kartą Dużej Rodziny na stacjach Circle K Express

Seniorzy posiadający Kartę Dużej Rodziny mogą skorzystać z dodatkowych zniżek także na stacjach Circle K Express, czyli w samoobsługowych punktach tej sieci. Choć oferta jest nieco skromniejsza niż na pełnych stacjach Circle K, wciąż pozwala na realne oszczędności podczas tankowania. Promocja obejmuje:

  • 5 groszy zniżki na litrze paliw podstawowych:

- miles® 95;

- miles® Diesel;

- SupraGas;

  • 10 groszy zniżki na litrze paliw premium:

- milesPLUS® 95;

- miles® 98.

Dzięki tym rabatom seniorzy mogą tankować taniej również wtedy, gdy wybierają szybszą, samoobsługową opcję tankowania na stacjach Circle K Express.

Co muszą zrobić seniorzy, żeby tankować taniej?

Seniorzy, którzy w przeszłości mieli na utrzymaniu troje lub więcej dzieci, i chcą tankować taniej, muszą wyrobić Kartę Dużej Rodziny. Proces nie jest skomplikowany, a co ważne, karta przysługuje również rodzicom dorosłych już dzieci, nawet jeśli prowadzą one odrębne gospodarstwo domowe. Wniosek o kartę można złożyć online za pośrednictwem portalu Emp@tia. Po zalogowaniu przez profil zaufany należy wypełnić formularz, dołączyć wymagane dokumenty, a system automatycznie poinformuje o brakach. Po zatwierdzeniu wniosku, senior otrzyma SMS z informacją o gotowości Karty do odbioru. Drugą możliwością jest złożenie wniosku osobiście w urzędzie gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innym wyznaczonym punkcie. W obu przypadkach niezbędne są dokumenty potwierdzające dane osobowe i wychowanie przynajmniej trójki dzieci, takie jak dowód osobisty, akty urodzenia dzieci, akt małżeństwa, czy też postanowienia o pieczy zastępczej. Rodzice w wieku senioralnym muszą także dołączyć oświadczenie, że nie zostali pozbawieni lub ograniczeni w wykonywaniu władzy rodzicielskiej. Kartę można otrzymać w wersji tradycyjnej (plastikowej), elektronicznej (w aplikacji mObywatel) lub obu jednocześnie. W przypadku wyboru tylko wersji mobilnej wystarczy podać e-mail oraz numer telefonu, na który przesłane zostaną dane logowania.