Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Saxo Bank: Oto 10 szokujących prognoz na 2019 rok

4 grudnia 2018, 11:02
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
W 2019 r. trudny do opanowania poziom długu publicznego, populistyczna rewolta, rosnące stopy procentowe w wyniku mniejszej płynności i ograniczania skupu aktywów przez Europejski Bank Centralny, a także niskie tempo wzrostu gospodarczego prowadzą do ponownej debaty w Europie na temat rozwiązań na wypadek nowego kryzysu. Sytuacja we Włoszech negatywnie wpływa na europejskie banki w miarę wkraczania przez UE w okres recesji. EBC dąży do minimalizacji strat za pomocą nowych wytycznych i serii TLTRO (Celowanych Długoterminowych Operacji Refinansujących). To jednak nie wystarcza, a kiedy kryzys dociera do Francji, twórcy polityki rozumieją, że UE stoi nad przepaścią. Niemcy i pozostałe kraje „rdzenia Europy”, niedopuszczające do rozpadu strefy euro, nie mają innego wyboru, niż wspieranie monetyzacji. Unia gospodarcza i walutowa rozszerza uprawnienia w sprawie monetyzacji długu na EBC w odniesieniu do długu przekraczającego 50% PKB i zapewnia gwarancję spłaty pozostałej części za pośrednictwem programu euroobligacji, korygując kontrowersyjne cele Paktu Stabilności i Wzrostu. Członkowie unii gospodarczej i walutowej przyjmują nową regułę fiskalną dopuszczającą w 2020 r. mutualizację pierwszych 3% PKB w deficytach, a wszystko ponad to podlega okresowej weryfikacji przez Komisję Europejską pod kątem stanu unijnej gospodarki.
W 2019 r. trudny do opanowania poziom długu publicznego, populistyczna rewolta, rosnące stopy procentowe w wyniku mniejszej płynności i ograniczania skupu aktywów przez Europejski Bank Centralny, a także niskie tempo wzrostu gospodarczego prowadzą do ponownej debaty w Europie na temat rozwiązań na wypadek nowego kryzysu. Sytuacja we Włoszech negatywnie wpływa na europejskie banki w miarę wkraczania przez UE w okres recesji. EBC dąży do minimalizacji strat za pomocą nowych wytycznych i serii TLTRO (Celowanych Długoterminowych Operacji Refinansujących). To jednak nie wystarcza, a kiedy kryzys dociera do Francji, twórcy polityki rozumieją, że UE stoi nad przepaścią. Niemcy i pozostałe kraje „rdzenia Europy”, niedopuszczające do rozpadu strefy euro, nie mają innego wyboru, niż wspieranie monetyzacji. Unia gospodarcza i walutowa rozszerza uprawnienia w sprawie monetyzacji długu na EBC w odniesieniu do długu przekraczającego 50% PKB i zapewnia gwarancję spłaty pozostałej części za pośrednictwem programu euroobligacji, korygując kontrowersyjne cele Paktu Stabilności i Wzrostu. Członkowie unii gospodarczej i walutowej przyjmują nową regułę fiskalną dopuszczającą w 2020 r. mutualizację pierwszych 3% PKB w deficytach, a wszystko ponad to podlega okresowej weryfikacji przez Komisję Europejską pod kątem stanu unijnej gospodarki. / ShutterStock
Reklama
Reklama

Powiązane

Reklama

Komentarze(9)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Jurek M
  2018-12-04 21:44:04
  Niemcy w kolejce za Francją ?? Kto następny?? Marksistowska zachodnia Europa, kończy się jaką znamy ?
  7
 • Dolar po 10zł, a Frank po 20zł
  2018-12-06 11:16:16
  700 tysięcy Frankowiczów i ich rodzin idzie na bruk. Na szczęście PO po wygranych wyborach wprowadza rekompensaty i podnosi 500 Plus do poziomu 2500 plus mieszkanie, samochód i domek letniskowy każdemu gratis. Polska staje się krainą mlekiem i miodem płynącą, a Francuzi i Niemcy stoją w kolejce po Azyl.
  9
  pokażodpowiedzi (2)
 • Ja
  2018-12-05 05:06:54
  Polska od morza do morza pod wodza krola Jarka I
  23
 • uSa
  2018-12-05 05:02:26
  12 prognoza Jaroslaw Kaczynski postawi sobie pomnik obok brata
  29
 • K . Ryzys
  2018-12-04 21:27:08
  11 prognoza - głód na Podkarpaciu!
  79
 • Gaga
  2018-12-22 07:42:06
  SUSZA W EGIPCIE
  0
 • Teolog, archeolog,historyk,chrześcijanin,odkrywca.
  2019-03-21 22:18:21
  W księdze proroka Daniela jest prognoza 100% przyszłości uni europejskiej, opisane tam wszystkie mocarstwa od Babiloni, po Medopersje, Grecje i Rzym, nastał czas UNI która jak pozostali też ma swój koniec... szkoda że mało kto czyta Biblie a zrozumiałby co się dzieje teraz, bo to nie przepowiednie nostradamusa czy inne bajki czary, mary jak niektórzy sądzą tylko Jedyna księga na świecie zawierająca prawdę absolutną, List od Boga dla ludzkości, nikt tego nie czyta i nie zana przyszłości poza wyjątkami, wszystko z tej ksiegi się sprawdziło na tle historii świata i nasze czasy tam opisane też się sprawdzają, niestety nikt tam z analityków nie zagląda i tylko spekulują a tam czarno na białym jest napisane jak będzie.
  0
Reklama

Zobacz więcej