Reklama
Reklama

Ogólnopolski ranking wynagrodzeń w powiatach. Sprawdź, ile zarabia się w twoim regionie

10 października 2016, 06:31
Mazowieckie od wielu lat przoduje w rankingu wynagrodzeń. Przeciętne wynagrodzenie w całym województwie wynosiło w 2015 r. 5585 zł brutto, czyli prawie 123 proc. średniej krajowej. Duży wpływ na wynik całego województwa mają zarobki osiągane przez pracowników zatrudnionych w Warszawie. Według danych GUS w ubiegłym roku przeciętna pensja w Warszawie wynosiła 5586 zł brutto. Mazowsze to region, gdzie największa liczba powiatów (aż siedem) miała przeciętne zarobki powyżej średniej krajowej. W grupie tej, poza Warszawą, zalazły się jeszcze: Płock oraz powiaty pruszkowski, nowodworski, kozienicki, warszawski zachodni i grodziski. Regionalny ranking wynagrodzeń na Mazowszu zamyka powiat szydłowiecki, w którym średnie zarobki w ubiegłym roku wynosiły 3103 zł brutto miesięcznie. To 78,8 proc. średniej krajowej. Bezrobocie w Mazowieckim w grudniu 2015 r. było na poziomie 8,4 proc.
Mazowieckie od wielu lat przoduje w rankingu wynagrodzeń. Przeciętne wynagrodzenie w całym województwie wynosiło w 2015 r. 5585 zł brutto, czyli prawie 123 proc. średniej krajowej. Duży wpływ na wynik całego województwa mają zarobki osiągane przez pracowników zatrudnionych w Warszawie. Według danych GUS w ubiegłym roku przeciętna pensja w Warszawie wynosiła 5586 zł brutto. Mazowsze to region, gdzie największa liczba powiatów (aż siedem) miała przeciętne zarobki powyżej średniej krajowej. W grupie tej, poza Warszawą, zalazły się jeszcze: Płock oraz powiaty pruszkowski, nowodworski, kozienicki, warszawski zachodni i grodziski. Regionalny ranking wynagrodzeń na Mazowszu zamyka powiat szydłowiecki, w którym średnie zarobki w ubiegłym roku wynosiły 3103 zł brutto miesięcznie. To 78,8 proc. średniej krajowej. Bezrobocie w Mazowieckim w grudniu 2015 r. było na poziomie 8,4 proc. / Forsal.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama

Komentarze(6)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Marian
  2016-10-11 09:17:59
  Ładne kłamstwo statystyczne. W całej gospodarce narodowej pracuje ok. 14,1 mln osób - z tego 3,4 mln w sektorze publicznym, a 10,7 mln w sektorze prywatnym. Zatem tak naprawdę nie wiemy, ile zarabia ponad 6 mln ludzi zatrudnionych w małych firmach poniżej 9 pracowników lub pracujących na własny rachunek. Więc nie liczą 42% osób najmniej zarabiających, aby lepiej wypaść.
  6
  pokażodpowiedzi (1)
 • ABC
  2016-10-10 09:11:23
  I znowu zapomnieli o dodaniu szarej strefy - szczególnie rozpanoszonej w rejonach z wysokim rejestrowanym bezrobociem i niskimi zgłaszanymi płacami.
  7
  pokażodpowiedzi (1)
 • bieda dobrze się sprzedaje
  2016-10-28 08:23:49
  Tak to się liczy - dochód roczny zsumowany z PIT dzielony przez liczbę podatników oraz 12 miesięcy.Osobny pit działalność gospodarcza to min. 700 tyś liniowych "biedaków" z dochodami średnio 17 tyś miesięcznie.Nie uwzględniono dochodów z umów śmieciowych wolnych zawodów min. lekarzy, projektantów ,programistów a małe nie są.
  1
 • pisarz
  2017-08-19 11:44:52
  Jestem z Lubina, wszyscy wokół narzekają, że cierpią biedę, a przy okazji górnicy-ratownicy chwalą się, że potrafią "wyciągnąć dniówkę 1100 złotych".... a kiedy idą na emeryturę to narzekają, że mają tylko 5 tysięcy, bo wcześniej zarabiali 8 tysięcy... no i przy okazji kłamią, że dostają marną wypłatę 5 tysięcy, a nie 10... przy okazji nie wspominając, że dostają 13ki, barbórki, zyski itd... każda taka wypłata to więcej niż dodatkowa pensja... trudno tu żyć, słuchając tych wszystkich obrażonych na swój "biedny" los....
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej