Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Oto najpopularniejsze gospodarcze teorie spiskowe świata

21 grudnia 2015, 06:30
Twórcy tej teorii są przekonani, że od stworzenia w 1935 roku amerykańskiej bazy w Fort Knox, służącej jako repozytorium złota należącego do banku federalnego, miały w niej miejsce jedynie 3 wizyty. Dlaczego tak mało? Pojawiły się spekulacje, że skarbiec jest pusty. Według niektórych osób zaznajomionych ze sprawą sztabki złota zostały zastąpione przez wolfram. Jedna z teorii mówi, że celem usunięcia surowca z Fort Knox jest próba obniżenia jego cen na rynku.
Twórcy tej teorii są przekonani, że od stworzenia w 1935 roku amerykańskiej bazy w Fort Knox, służącej jako repozytorium złota należącego do banku federalnego, miały w niej miejsce jedynie 3 wizyty. Dlaczego tak mało? Pojawiły się spekulacje, że skarbiec jest pusty. Według niektórych osób zaznajomionych ze sprawą sztabki złota zostały zastąpione przez wolfram. Jedna z teorii mówi, że celem usunięcia surowca z Fort Knox jest próba obniżenia jego cen na rynku. / ShutterStock
W amerykańskim skarbcu nie ma złota, a niskie ceny ropy mają doprowadzić do upadku Rosji. Teorie spiskowe nie dają nam co prawda żadnej nowej wiedzy o świecie, ale skłaniają do refleksji, zadawania pytań i podważania przyjętych za pewniki teorii i faktów. Przypominamy najważniejsze teorie ze świata gospodarki.

Powiązane

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej