Motoforsal/Motobiznes

12.05.2020, 16:29

Fabryka Opla w Tychach zapowiada wznowienie produkcji silników

Należąca do Grupy PSA fabryka Opla w Tychach, która w drugiej połowie marca wstrzymała produkcję silników w związku z pandemią koronawirusa, 18 maja wznowi pracę. W zatrudniającym kilkaset osób zakładzie wprowadzono dodatkowe zabezpieczenia, mające zminimalizować ryzyko zakażenia.

08.05.2020, 18:14

Hybryda. Jak działa i z czego się składa?

Auta z napędem elektryczno-spalinowym stają się coraz popularniejsze – w ubiegłym roku ich udział w europejskim rynku przekroczył 7 proc. Tylko w Polsce sprzedało się ich prawie 30 tys. Czym tak naprawdę są hybrydy?

04.05.2020, 16:01

Liczba produkowanych samochodów w Polsce gwałtownie spadła [RAPORT]

W I kw. br. produkcja samochodów w Polsce spadła o 13,2 proc. rdr, liczba rejestracji nowych auta spadła o 23 proc. - wynika z raport kwartalnego PZPM i KPMG „Branża motoryzacyjna". Dwukrotnie natomiast wzrosła liczba rejestracji elektryków - w I kw. 1278 sztuk.

27.04.2020, 15:15

Zakłady Volkswagen Poznań wznowiły produkcję samochodów

Po pięciotygodniowej przerwie zakłady Volkswagen Poznań (VWP) wznawiają stopniowo produkcję samochodów – poinformowała w poniedziałek spółka. Rozruch nastąpił w niepełnym wymiarze, na około 20 proc. całkowitych mocy produkcyjnych.

17.04.2020, 14:38

Elektryki miały tanieć, a drożeją

Firma analityczna Yato sprawdziła, ile kosztowały samochody na prąd osiem lat temu, a ile trzeba za nie zapłacić dzisiaj. Powody do zadowolenia mają wyłącznie Chińczycy. W Europie i Stanach Zjednoczonych takie pojazdy podrożały. Staniały natomiast hybrydy.

11.04.2020, 07:30

PIE: branża motoryzacyjna cierpi z powodu pandemii

Pandemia niekorzystnie odbija się na branży motoryzacyjnej w kolejnych krajach europejskich - wskazał Polski Instytut Ekonomiczny. Skutki koronawirusa zaczyna odczuwać też polski przemysł motoryzacyjny w związku m.in. z problemami poddostawców części i akcesoriów.

04.04.2020, 18:32

#zostańwdomu? Lepiej #pojeździjsobie [MOTOFELIETON]

Wielokrotnie podkreślam w moto felietonach, że samochód musi być „jakiś”. Że musi mieć charakter. I zawsze w swojej skrzynce znajdują tuzin e-maili zaczynających się od słów: „Co pan piszesz, panie Bąk? Jakiś? Charakter to może mieć teściowa, auto musi być dobre!”. Dodatkowo pogrąża mnie to, że nie potrafię wyjaśnić, o co dokładnie mi chodzi. Ale wydaje mi się, że właśnie znalazłem odpowiednie słowa. Macie chwilkę? To posłuchajcie.

27.03.2020, 07:10

"Gazeta Wyborcza": Motoryzacja w dołku. W salonach pusto

Koronawirus wygnał kierowców z salonów nowych aut i przerzedził ruch w serwisach, chociaż koncerny motoryzacyjne błyskawicznie zaczęły sprzedawać auta przez internet, a pracownicy dilerów samochodowych czasem zabierają od klienta auta do naprawy - pisze piątkowa "Gazeta Wyborcza".

18.03.2020, 09:04

Koncerny samochodowe i związki zawodowe z USA uzgodniły ograniczenie produkcji

Trzy największe koncerny samochodowe USA - General Motors, Ford i Fiat Chrysler - uzgodniły we wtorek ze związkiem zawodowym UAW częściowe zamknięcie fabryk, dłuższe przerwy między zmianami i inne posunięcia mające zapobiec całkowitemu wstrzymaniu produkcji z powodu zagrożenia koronawirusem.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>