Motoforsal/Motobiznes

08.02.2019, 17:42

Rusza Chicago Auto Show 2019. Zobacz przedpremierowe zdjęcia samochodów

Od 9 do 18 lutego otwarte będą największe targi motoryzacyjne w Ameryce Północnej - Chicago Auto Show. W centrum wystawienniczym McCormick Place będzie można zobaczyć SUVy i półciężarówki, które na amerykańskim rynku zyskują coraz większą popularność, ale nie tylko. Prezentujemy przedpremierowe zdjęcia wybranych modeli.

04.02.2019, 06:30

Spadek sprzedaży samochodów osobowych w USA zbliża się do końca?

Upodobania amerykańskich kierowców zmieniają się jak w kalejdoskopie. Niedawno najpopularniejszymi autami w USA były sedany, teraz są to pikapy i SUV-y. Ale według Hondy, jednego z największych producentów samochodów, ten trend może się niebawem odwrócić.

01.02.2019, 06:40

Nowe elektryczne Porsche oferuje szybsze ładowanie niż Tesla

Przyśpieszenie auta od zera do setki to parametr, który najbardziej ekscytuje klientów marki Porsche. Jednak w erze aut elektrycznych, takich jak Porsche Taycan, który ma się ukazać jeszcze w tym roku, kadra kierownicza koncernu zwraca uwagę na rosnącą wagę parametrów ładowania baterii.

25.01.2019, 19:15

Rewolucja elektromobilnościowa uderzy w polską motoryzację

Polska stała się jednym z najważniejszych dostawców części motoryzacyjnych na świecie. Samochody elektryczne są jednak prostsze od swoich kuzynów o napędzie spalinowym – średnio mają o 1/3 części mniej. Jak wpłynie to na kondycję branży w Polsce?

21.01.2019, 06:30

Laserowe reflektory z zasięgiem ok. 1 km. To przyszłość rynku motoryzacyjnego?

Większość kierowców włączając światła w swoim samochodzie raczej nie myśli o tym, że powinny być jaśniejsze. Shuji Nakamura nie należy do tej większości. Ten laureat Nagrody Nobla opracował reflektory samochodowe, którymi można oświetlić niebo. Do tego zużywają mniej energii niż lampy LED.

02.01.2019, 16:27

Co trzecie auto kupowane w Norwegii ma elektryczny napęd

Prawie jedną trzecią (31,2 proc.) nowych samochodów sprzedanych w Norwegii w 2018 roku stanowiły pojazdy z napędem elektrycznym - poinformowała w środę niezależna Norweska Federacja Drogowa. Norwegia jest pod tym względem niekwestionowanym liderem na świecie.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>