Przykładowe oferty z rynku mieszkaniowego Bemowa / Media

Fakt, że w końcu grudnia br. wpłynęło do Metra Warszawskiego 7 ofert na przygotowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej tej inwestycji zwiększa prawdopodobieństwo dotrzymania zakładanego harmonogramu.

Zgodnie z planem, w 2019 r. zakończone mają być prace na zachodnim odcinku II linii metra i oddane dla podróżujących trzy nowe stacje:

- Księcia Janusza
- Młynów
- Płocka.

W dalszym ciągu docelowo powstać ma jeszcze 5 stacji:

Reklama

- Ulrychów (przy centrum handlowym Wola Park)
- Bemowo (przy Powstańców Śląskich)
- Lazurowa
- Chrzanów
- Połczyńska.Jak zaznacza Agata Polińska z serwisu Otodom.pl, zauważalny postęp prac związanych z przedłużeniem II linii metra doprowadził do wzrostu zainteresowania mieszkaniami leżącymi w pobliżu przyszłych stacji metra. Kupujący mieszkania, już dziś uwzględniają w swoich poszukiwaniach dogodny dostęp do II linii metra i coraz częściej zwracają się w kierunku Bemowa. Sytuację tą wykorzystują także firmy deweloperskie, które zdecydowanie zwiększyły skalę inwestycji mieszkaniowych w tej części miasta. O ile jeszcze kilka lat temu dzielnica nie cieszyła się zbytnią popularnością i wraz z Białołęką miała opinię peryferyjnej lokalizacji w Warszawie, to dzięki przedłużeniu II linii metra jej atrakcyjność w kontekście lokalizacji mieszkaniowej zdecydowanie wzrosła.

Najnowsze dane Działu Badań i Analiz należącego do Grupy Emmerson S.A. wskazują, że w ciągu całego 2016 r. oferta rynku pierwotnego Bemowa oscylowała w przedziale 1 250 – 1 450 mieszkań, co stanowiło 5. rezultat w skali miasta.

Autor:
Aleksandra Kubicka, serwis Otodom.pl
Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.