Strzelanina w Round Rock: Sprzeczka zakończona tragedią

Podczas koncertu w park w Round Rock niedaleko Austin w sobotę przed północą (czasu miejscowego) doszło do sprzeczki między dwiema grupami ludzi, po której padły strzały – powiedział przekazał szeryf Round Rock Allen Banks. Dwie ofiary, które uznano za zmarłe na miejscu zdarzenia, nie brały udziału w bójce - dodał.

Sześć osób, w tym czworo dorosłych i dwoje dzieci, przetransportowano do szpitali z potencjalnie poważnymi obrażeniami - poinformowały władze hrabstwa Austin-Travis.

Reklama

Dochodzenie jest w toku. Na razie nie ustalono, ile osób strzelało, nikt też nie został zatrzymany.

Strzelanina w parku w Detroit: Kolejna tragedia

Do strzelaniny doszło również w sobotę w Detroit. W jednym z parków miejskich na obrzeżach miasta uzbrojony mężczyzna podszedł do miejsca, w którym przy kurtynie wodnej bawiły się dzieci, i otworzył ogień.

Władze stanu Michigan przekazały, że rannych zostało dziewięć osób, w tym dwoje małych dzieci i ich matka.

Stan krytyczny wielu ofiar strzelaniny w Detroit

W stanie krytycznym jest ośmioletni chłopiec postrzelony w głowę, jego czteroletni brat z raną nogi jest w stanie stabilnym; ich matka została ranna w brzuch i w nogę - powiedział szeryf hrabstwa Oakland Mike Bouchard. Jak dodał, stan pozostałych sześciu rannych osób, w tym małżeństwa i 78-letniego mężczyzny, jest stabilny.

Policja ustaliła, że napastnik strzelał aż 28 razy i w tym czasie kilka razy się zatrzymywał, by przeładować broń.

Władze podały, że zanim policja odnalazła sprawcę w jego domu, już nie żył - najprawdopodobniej się zastrzelił. Nie był wcześniej znany policji.(PAP)

wr/ akl/