"Rada nadzorcza PGNiG S.A. na posiedzeniu w dniu 19 grudnia 2016 roku powołała na wspólną kadencję rozpoczynającą się z dniem 31 grudnia 2016 roku na okres 3 lat zarząd PGNiG w składzie:

- pan Piotr Woźniak - prezes zarządu PGNiG (objęcie stanowiska od 31 grudnia 2016 roku),

- pan Michał Pietrzyk - wiceprezes zarządu ds. finansowych (objęcie stanowiska od 31 grudnia 2016 roku),

- pan Radosław Bartosik - wiceprezes zarządu ds. operacyjnych (objęcie stanowiska od 31 grudnia 2016 roku),

- pan Maciej Woźniak - wiceprezes zarządu ds. handlowych (objęcie stanowiska od 31 grudnia 2016 roku),

- pan Łukasz Kroplewski - wiceprezes zarządu ds. rozwoju (objęcie stanowiska od 31 grudnia 2016 roku)" - czytamy w komunikacie.

W ub. tygodniu PGNiG podało, że wiceprezes zarządu ds. finansowych Bogusław Marzec zrezygnował z ubiegania się o wybór w następnej kadencji zarządu. Marzec został powołany na obecne stanowisko z dniem 11 lutego br.

Także 11 lutego br. stanowiska w zarządzie objęli Piotr Woźniak, Maciej Woźniak, Łukasz Kroplewski oraz Janusz Kowalski. Ich wspólna kadencja upływa 30 grudnia 2016 roku.

Piotr Woźniak pracował wcześniej w PGNiG w latach 1999-2002, był także m.in. ministrem gospodarki w latach 2005-2007 oraz wiceministrem środowiska i głównym geologiem kraju w latach 2011-2013.

W połowie października br., w związku ze zbliżającym się upływem kadencji zarządu PGNiG, rada nadzorcza podjęła decyzję o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska nowej V wspólnej kadencji zarządu. Postępowanie dotyczy wyłonienia prezesa zarządu, wiceprezesa zarządu ds. handlowych, wiceprezesa zarządu ds. finansowych, wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych oraz wiceprezesa zarządu ds. rozwoju.

Według ówczesnych zapowiedzi, rozmowy z poszczególnymi kandydatami zaplanowano na 6-16 grudnia 2016 r.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)