"Spółka zależna planuje realizację na nieruchomości projektu deweloperskiego obejmującego budowę ok. 778 lokali mieszkalnych, o łącznej powierzchni użytkowej (PUM) ok. 34 944,07 m2" - czytamy w komunikacie.

Podpisana umowa zakupu działki w Wieliczce jest związana ze spełnieniem warunku wynikającego z umowy przedwstępnej z 22 grudnia 2015 r. jakim było otrzymanie pozwolenia na budowę inwestycji na nabytym gruncie. Planowany projekt będzie kontynuacją osiedla Królewskie Tarasy i powiększy dotychczasowe trzy etapy inwestycji, składające się z 8 bloków z 375 mieszkaniami, o kolejne 778 lokali usytuowanych w 16 nowych budynkach, podała spółka w osobnym komunikacie.

"Zainteresowanie klientów mieszkaniami oferowanymi w trzech dotychczas zrealizowanych etapach inwestycji Królewskie Tarasy, zachęciło nas do poszukiwania możliwości nabycia gruntu i dalszej rozbudowy osiedla. 4-etapowy projekt będzie składał się z 24 budynków mieszczących ponad 1 100 mieszkań i będzie jedną z naszych największych inwestycji mieszkaniowych" – mówi prezes Michał Sapota, cytowany w komunikacie.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. W 2015 roku Murapol sprzedał 2 400 mieszkań.

(ISBnews)