Stoppoint rozpocznie 22 V emisję akcji z pp na projekt technologicznyWarszawa, 18.05.2017 (ISBnews) - Stoppoint (dawniej Produkty Klasztorne) rozpocznie w poniedziałek emisję akcji serii H z zachowaniem prawa poboru dla akcjonariuszy z ceną emisyjną 0,12 zł za sztukę na inwestycje w urządzenie końcowe systemu teleinformatycznego połączonych w sieć dotykowych terminali samoobsługowych, podała spółka. Z ogłoszonej emisji spółka zamierza pozyskać ok. 4 mln. zł.

„Zapisy ruszają w poniedziałek 22 maja br. Ostatnim dniem nabycia akcji w wykonaniu prawa poboru jest 31 maja 2017 r." – czytamy w komunikacie.

Akcje serii H oferowane są udziałowcom spółki w ramach wykonania prawa poboru. Za każdą posiadaną na dzień 9 stycznia 2017 roku akcję spółki przysługuje jednostkowe prawo poboru, przy czym posiadanie jednego prawa poboru uprawnia do objęcia dwóch akcji serii H, podano również.

„Z ogłoszonej emisji zamierzamy pozyskać ok. 4 mln. zł. Środki te zgodnie z zaprezentowanymi celami emisji, zamierzamy przeznaczyć na wsparcie rozwoju grupy kapitałowej Stoppoint, w szczególności realizacji projektu inwestycyjnego spółki Dazumi sp. z o.o tj. budowy zakładu i wprowadzenia na rynek polski i zagraniczny innowacyjnego produktu będącego urządzeniem końcowym systemu teleinformatycznego połączonych w sieć dotykowych terminali samoobsługowych wykorzystujących wielowarstwową, multimodułową platformę aplikacyjną" – powiedział prezes Damian Puczyński, cytowany w komunikacie.

Przydział akcji zaplanowano na 13 czerwca br.

Stoppoint to spółka notowana na NewConnect, zajmująca się integracją technologiczną w obszarze e-commerce oraz dostarczaniem narzędzi wspierających handel w Internecie.

(ISBnews)