Internet

Internet

źródło: ShutterStock

- Tym samym pozyskała zarówno zespół specjalistów oraz unikatowy know-how, jak i znacząco rozwinęła swoją ofertę dla reklamodawców. Akwizycja istotnie wzmacnia pozycję Grupy WP w perspektywicznych kategoriach tematycznych 'Zdrowie, medycyna' oraz 'Dzieci, rodzina'. NextWeb Media to jedna z dynamiczniej rozwijających się spółek mediowych w kraju, prowadząca działalność wydawniczą i reklamową opartą o autorskie rozwiązania content marketingowe, natywne formaty reklamowe oraz technologię Big Data - czytamy w komunikacie.

Czołowymi produktami grupy są serwisy abcZdrowie.pl - jeden z najpopularniejszych portali zdrowotnych w Polsce oraz Parenting.pl - nowoczesny serwis przeznaczony dla rodziców. W skład Grupy wchodzi spółka Blomedia.pl, która prowadzi platformę content marketingu, skupiającą niezależnych, opiniotwórczych autorów. Ta sieć zrzesza łącznie 600 blogów w takich kategoriach tematycznych, jak moda, kulinaria, nowe technologie, motoryzacja, podróże i parenting. Media spółki docierają do 4,6 mln realnych użytkowników, a uwzględniając blogi zrzeszone w Blomedia.pl szacunkowy zasięg wynosi 5,5 mln realnych użytkowników miesięcznie (Megapanel PBI/Gemius za marzec), podano również.

- Nie zwalniamy tempa. Tym razem inwestujemy w silne marki z segmentu zdrowego stylu życia, skupione wokół Grupy NextWeb Media. Traktując rynki zachodnie jako referencyjne, zdrowie jest dla nas jednym z kluczowych obszarów rozwoju biznesu z racji m.in. intensywnej migracji budżetów farmaceutycznych do internetu. Z tego powodu, korzystając ze środków pozyskanych z giełdy, konsekwentnie realizujemy strategię budowania partnera pierwszego wyboru w najważniejszych kategoriach tematycznych. Wierzymy w rozwój działalności e-commerce polegającej na umawianiu wizyt i świadczeniu porad lekarskich przez Internet - powiedział prezes WP Jacek Świderski, cytowany w komunikacie.

Dodał, że WP docenia dorobek i przedsiębiorczość zespołu prowadzonego przez Jakuba Zielińskiego, a Grupa NextWeb Media od początku dynamicznie rozwijała swoje usługi, skupiając się głównie na obszarach zdrowia i rodziny.

- W ramach abcZdrowie.pl funkcjonuje unikatowa na polskim rynku usługa zadawania bezpłatnych pytań do lekarzy przez pacjentów. Obecnie w projekt zaangażowanych jest 1500 lekarzy i specjalistów, którzy odpowiedzieli na ponad 335 000 pytań pacjentów. W portalu działa również jedno z największych forów o tematyce zdrowia i medycyny oraz ranking lekarzy i placówek medycznych. Parenting.pl charakteryzuje się natomiast aktywną społecznością rodziców, rozbudowanym forum poświęconym tematyce rozwoju i wychowania dziecka, katalogiem produktów i usług oraz rankingiem szpitali i poradni położniczych - czytamy dalej.

- Zdrowie i medycyna to jeden z najmniej zagospodarowanych obszarów internetu o bardzo dużym potencjale wzrostu wspieranym megatrendami związanymi ze starzeniem się społeczeństwa. Wydatki reklamowe ponoszone przez firmy farmaceutyczne na media online wzrosły w ubiegłym roku o ponad 110%. AbcZdrowie.pl to niewątpliwie najbardziej innowacyjny polski serwis w tematyce zdrowia, czerpiący z najlepszych światowych wzorców - dodał wiceprezes ds. rozwoju Grupy Wirtualna Polska Grzegorz Czapski, cytowany w komunikacie.

Wskazał, że oferowane przez NextWeb Media autorskie rozwiązania Big Data pozwalają na precyzyjne dotarcie z komunikatem marketingowym do grupy docelowej, co w połączeniu z przestrzenią reklamową Grupy WP tworzy unikatowe narzędzie dla marketerów.

- Dzięki wysokiej skuteczności produktów reklamowych spółka jest w stanie efektywnie monetyzować powierzchnię reklamową. Dodatkowo specjalizuje się w dobrym dopasowaniu komunikatu marketingowego do precyzyjnie targetowanej grupy użytkowników, co pozwoliło grupie NextWeb Media na osiągnięcie ponad 70% obecnych przychodów z tytułu reklamy natywnej oraz rozwiązań content marketingowych - podano również. 

>>> Czytaj też: Ciemna strona internetu. Czy cyberprzestępcy mogą spowodować katastrofę samolotu?

Zakup Grupy NextWeb Media jest już trzecią akwizycją zrealizowaną przez Wirtualną Polskę Holding ze środków pozyskanych z majowej oferty publicznej. Dwie pierwsze dotyczyły zakupu niezależnych internetowych platform radiowych: OpenFM oraz PolskaStacja.pl.

- Grupa WP konsekwentnie wzmacnia swój wzrost organiczny m.in. przez inwestycje w spółki świadczące usługi komplementarne do usług Grupy oraz w produkty uzupełniające jej portfolio. W 2014 roku spółka zainwestowała łącznie ponad 66 mln zł w zakup takich podmiotów jak Grupa Money.pl, serwisy e-commerce Domodi i Homebook oraz portal SportoweFakty.pl, realizując strategię jakościowych akwizycji wspierających osiąganie przez nią pozycji partnera pierwszego wyboru, naturalnego i głównego medium informacyjno-kulturalno-rozrywkowego w Polsce - podsumowano w informacji.

Grupa Wirtualna Polska jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych - Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, w tym w szczególności portale o tematyce biznesowej - Money.pl oraz Biztok, portale dotyczące nowych technologii - np. Dobreprogramy, portale o tematyce sportowej - np. Sportowe Fakty, oraz portale o charakterze rozrywkowym - np. Pudelek.