statystyki

Ikea uruchomi w Polsce pierwszy sklep internetowy. Czy to na pewno debiut?

2 września 2016, 10:18
Źródło:Media
IKEA

IKEAźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Matthew Staver

Nowa prezes koncernu Ikea w Polsce Anna Pawlak-Kuliga zapowiedziała, że znana sieć uruchomi w Polsce pierwszy sklep internetowy.

Reklama

Reklama

Nie ma w tym jednak niczego przełomowego, bowiem znana szwedzka marka jest od dawna bardzo popularna w polskim internecie - pisze "Puls biznesu".

Okazuje się bowiem, że nad Wisłą funkcjonuje kilka mocnych sklepów internetowych sprzedających meble i akcesoria tej firmy. Ikea odkłada od lat podjęcie decyzji o otwarciu e-sklepu sądząc, że zmniejszyłoby to sprzedaż w stacjonarnych sklepach. Chodzi przede wszystkim o "przypadkowe" zakupy licznych dodatków znanej marki.

Internetowe sklepy sprzedające asortyment Ikei mają bardzo szeroką ofertę. Proponują klientom takie rozwiązania jak promocje, transport czy karty stałego klienta. Model biznesowy wygląda następująco: sklepy doliczają najczęściej około 10-15 proc. narzut na ceny mebli Ikei. Ich obroty sięgają kilku milionów rocznie.

Jednym z przykładów rentownego biznesu opartego o szwedzką markę jest firma Topmall, znana jako dzierżawca serwisu Merlin.pl. Wysyła składane meble na Ukrainę, gdzie nie ma sklepów Ikei.

Ikea już uruchomiła w Polsce zakupy przez telefon. Klient tworzy listę zakupów w sieci, wybiera najbliższy sklep, a następnie konsultuje jej zawartość z konsultantem.

>>> Czytaj też: Dlaczego Irlandia nie chce od Apple’a 14,5 mld dol. zaległych podatków?

Reklama

Reklama

  • pozdro(2016-09-02 11:58) Odpowiedz 00

    Jak nie ma przełomu jak teraz z wysyłką te meble kosztują 100% więcej. Stół w Ikeai 139zł na allegro 199zł + 50zł przesyłka. Więc o czym my mówimy, teraz będzie 139zł i darmowa dostawa > 500zł na terenie miasta!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze