statystyki

PGE chce wytwarzać ok. 25% krajowej produkcji energii z OZE po 2030 r.

6 września 2016, 14:53 | Aktualizacja: 06.09.2016, 15:45
Źródło:ISBnews

Polska Grupa Energetyczna (PGE) zamierza uczestniczyć w rozwoju energetyki ze źródeł odnawialnych tak, aby w 2030 roku wytwarzać ok. 25% krajowej produkcji energii z OZE, podała Grupa w zaktualizowanej strategii na lata 2026-2020.

Reklama

Reklama
"Wśród opcji strategicznych PGE znajduje się budowa morskiej farmy wiatrowej o mocy około 1 000 MW, realizacja najbardziej zaawansowanych projektów wiatrowych na lądzie, wzrost współspalania biomasy w dedykowanych instalacjach oraz wzrost zaangażowania w segment mikroinstalacji" - czytamy w dokumencie.

Grupa planuje ponadto rozwijać działalność w sferze efektywności energetycznej, budując markę PGE jako lidera tego rynku.

"Równocześnie Grupa zwiększy swoje zaangażowanie w rozwój i komercjalizację nowych technologii energetycznych, tworząc nowoczesną, kompleksową ofertę dla klienta, zgodnie z wymaganiami zmieniającego się otoczenia" - podano także.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze