statystyki

Elektrotim zmniejszy przychody r/r, ale wynik będzie 'nad kreską' w całym 2016 r

7 września 2016, 10:21 | Aktualizacja: 07.09.2016, 13:13
Źródło:ISBnews

Przychody Elektrotimu na koniec roku ukształtują się na poziomie niższym niż w 2015 r., kiedy osiągnęły ok. 340 mln zł, ale wyższym niż w 2014 r. (ok. 200 mln zł). Wynik netto z kolei będzie "nad kreską", przede wszystkim dzięki wynikom Elektrotim S.A., poinformował prezes Andrzej Diakun.

Reklama

Reklama"Spodziewamy się pozytywnych wyników. Wyniki Elektrotimu S.A., które mają duży wpływ [na wynik całej Grupy] będą lepsze w II półroczu. Przewidujemy, że będziemy nad kreską, jeśli nie zdarzy się coś, o czym nie wiemy" - powiedział Diakun podczas konferencji prasowej, pytany o całoroczny wynik netto.

Prezes poinformował także, że portfel zamówień wynosił na koniec I półrocza br. ok. 251 mln zł.

"Portfel zamówień - jest poprawnie. Zamówienia z miesiąca lipca i sierpnia poprawią sytuację o ok. 20 mln zł i spodziewamy się jeszcze kilku zamówień. Nie ma tragedii ani hurraoptymizmu" - skomentował.

Diakun zadeklarował także, że spółka "płaciła, płaci i będzie płacić dywidendę, jeśli nic się nie wydarzy", nawet jeśli są okazje inwestycyjne, które rozpatruje.

W akwizycjach Elektrotim zainteresowany jest 3 obszarami: wytwarzaniem, gdyż wyroby łatwiej sprzedawać na całym świecie niż usługi, działalnością innowacyjną, wyróżniającą lub usługami utrzymaniowymi, wyjaśnił prezes.

Elektrotim odnotował 4,28 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2016 r. wobec 1,76 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 100,04 mln zł w I poł. 2016 r. wobec 114,62 mln zł rok wcześniej.

Elektrotim specjalizuje się w wykonawstwie instalacji elektrycznych i systemów automatyki dla budownictwa i przemysłu. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze