statystyki

Odwet za nuklearny atak. Korea Płd. ma plan zniszczenia sąsiada z Północy

11 września 2016, 16:45 | Aktualizacja: 11.09.2016, 20:53
Źródło:PAP
Korea Północna

Korea Północnaźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Dieter Depypere

Korea Płd. opracowała plan kompletnego zniszczenia stolicy Korei Płn., Pjongjangu, poprzez intensywne bombardowanie, jeśli pojawią się oznaki, że reżim przygotowuje atak nuklearny - podaje w niedzielę agencja Yonhap, dwa dni po teście jądrowym Pjongjangu.

Reklama

Reklama

"Wszystkie dzielnice Pjongjangu, szczególnie te, w których może ukrywać się północnokoreański przywódca, zostaną całkowicie zniszczone przez pociski balistyczne i pociski burzące, jak tylko Północ wykaże oznaki użycia arsenału nuklearnego" - ujawniło źródło wojskowe w Seulu, cytowane przez Yonhap. Agencja ta jest blisko związana z południowokoreańskim rządem i finansowana ze środków publicznych.

"Innymi słowy, stolica Północy ulegnie totalnemu zniszczeniu i zostanie wymazana z mapy" - dodało źródło.

Jak komentuje BBC, Korea Południowa wykorzystują taką samą mrożącą krew w żyłach retorykę, jakiej często używa jej północny sąsiad w odniesieniu do południowokoreańskiego rządu.

Ministerstwo obrony narodowej przedstawiło szczegóły tego planu parlamentowi w odpowiedzi na piątkową próbę jądrową Pjongjangu. Plan zakłada ataki prewencyjne na przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Una i dowódców wojskowych, w przypadku wojny lub oznak, że Pjongjang chce użyć broni jądrowej. Seul planuje rozmieścić pociski balistyczne Hyunmoo 2A oraz 2B o zasięgu 300 i 500 km, a także pociski manewrujące Hyunmoo 3 o zasięgu 1000 km.

Seul w połowie sierpnia ogłosił, że zamierza znacznie rozbudować swój arsenał pocisków balistycznych i manewrujących dla obrony przed rosnącym zagrożeniem ze strony reżimu Korei Północnej.

Północnokoreańskie media państwowe poinformowały w piątek, że Pjongjang przeprowadził udany test głowicy jądrowej w 68. rocznicę powstania Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej oraz że kraj jest w stanie instalować głowice nuklearne na strategicznych pociskach balistycznych.

Według Korei Południowej piąta już próba jądrowa komunistycznego reżimu miała największą dotąd siłę wybuchu, wynoszącą 10 kiloton.(PAP)

>>> Polecamy: Zamach w Nicei uderzył w turystykę. Ogromne straty Paryża i okolic

Reklama

Reklama

 • edw(2016-09-11 19:33) Odpowiedz 35

  Odpowiedzą artylerią na atak nuklearny. Cóż za groźba! Może my byśmy w podobny sposób pogrozili Rosji?

  Pokaż odpowiedzi (2)
 • 312321(2016-09-11 21:58) Odpowiedz 23

  III wojna światowa na dobre zacznie się przez Koreę Północną !!!

 • kinder(2016-09-12 01:25) Odpowiedz 11

  podobno jak ten karakan grozi wojną to brakuje 170 000 ton ryżu.patrząc także ze strony wojskowej 1000000 kamaszy i susze to nie jest tak wcale dużo ryzu.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze