statystyki

Protektor liczy, że nowa hala produkcyjny przyczyni się do poprawy wyników

20 września 2016, 17:25 | Aktualizacja: 20.09.2016, 20:51
Źródło:ISBnews

Reklama

ReklamaWarszawa, 20.09.2016 (ISBnews) - Protektor liczy, że nowa siedziba z halą produkcyjną na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej na Felinie (Lublin) przyczyni się do poprawy wyników finansowych, podała spółka.

"W ocenie emitenta umieszczenie całości produkcji ze starej lokalizacji w Lublinie oraz części produkcji z fabryk z Naddniestrza w Mołdawii w strefie ekonomicznej, powinno w przyszłości przyczynić się do poprawy wyników finansowych emitenta" – czytamy w komunikacie.

„Otwarcie nowej hali daje nam większe możliwości produkcyjne w obszarze obuwia technologicznego Grupy, a w szczególności znaku towarowego ABEBA, który jest już z sukcesem przyjmowany na rynkach zachodnioeuropejskich. Dzięki unowocześnieniu parku maszynowego spółka uzyskuje potencjał umożliwiający budowę w najbliższych latach znaczącej pozycji rynkowej Grupy także na rynku krajowym. Jesteśmy przekonani, że wraz z uruchomieniem nowej hali rosną nasze możliwości eksportowe w zakresie obuwia ciężkiego. Dotyczy to zarówno rynków europejskich, jak również azjatyckich" - powiedziała prezes Grupy Protektor Piotr Skrzyński, cytowany w odrębnym komunikacie.

W ramach kolejnego zezwolenia na działalność w SSE, spółka zainwestuje co najmniej 6,8 mln zł oraz zatrudni minimum 30 kolejnych osób. Obecnie planowane są dalsze inwestycje w nowoczesny park maszynowy.

Protektor jest jednym z największych w Europie producentów i dystrybutorów obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego o wysokiej klasie bezpieczeństwa. Prowadzi działalność za pośrednictwem trzech zakładów produkujących obuwie: jednego w Polsce oraz dwóch w Mołdawii. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze