statystyki

Geotrans prognozuje wzrost EBIT o 130% r: r do 4,6 mln zł w 2016 r.

22 września 2016, 13:39 | Aktualizacja: 22.09.2016, 15:07
Źródło:ISBnews

Geotrans spodziewa się osiągnięcia 4,6 mln zł zysku operacyjnego w 2016 r, tj. wzrostu o 130 %, poinformowała spółka. Prawdopodobny wzrost wynika z kolejnych umów na zagospodarowywanie odpadów poprocesowych i przejęcia Kompanii Elektrycznej.

Reklama

Reklama"Geotrans w 2016 roku osiąga nienotowaną w blisko 10-letniej historii dynamikę wzrostu skali biznesu. Realizacja bieżących kontraktów, jak i nasza ocena sytuacji rynkowej w kolejnych miesiącach pozwalają nam zaprezentować prognozę istotnego dla oceny spółki zysku operacyjnego w wysokości 4,6 mln zł. Będziemy zadowoleni z osiągnięcia takiego rezultatu, choć potencjalne możliwości grupy kapitałowej nie wykluczają wyższych rezultatów" - powiedział prezes Geotrans Przemysław Weremczuk, cytowany w komunikacie.

Geotrans nabył pakiet większościowy Kompanii Elektrycznej w czerwcu br. Firma oferuje usługi projektowe oraz dostarcza zintegrowane rozwiązania z zakresu elektryki, teletechniki oraz automatyki.

Geotrans jest firmą działającą na rynku ochrony środowiska, której działalność obejmuje zagospodarowanie odpadów poprocesowych, a w szczególności obsługę miejskich przedsiębiorstw wodociągów i kanalizacji w zakresie odbioru ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych oraz spółek z sektora energetycznego w zakresie odbioru i zagospodarowania ubocznych produktów spalania. Ponadto, Geotrans podejmuje rekultywacje terenów zdegradowanych oraz zamkniętych składowisk odpadów. Od sierpnia 2015 roku jest notowany na rynku NewConnect.

(ISBnews)Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze