Kurczy się unijny tort. Z wielu powodów Polska nie dostanie już tak dużo pieniędzy z UE

9 stycznia 2018, 09:00 | Aktualizacja: 09.01.2018, 09:08
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Europa

Europaźródło: ShutterStock

Przyszła perspektywa finansowa UE nie będzie dla nas tak hojna. Otwarte pozostaje pytanie, o ile mniej pieniędzy dostaniemy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • Terminator(2018-01-09 16:04) Zgłoś naruszenie 06

    Już w 2025r. Polska stanie się płatnikiem netto do kasy UE z ponad 90% PKB per capita państw UE27!!!Sama Warszawa to chyba w 2025r. przekroczy 200% PKB per capita państw UE27!UK chyba wyjdzie z UE w 2019r.!

    Odpowiedz
  • Robol(2018-01-09 13:23) Zgłoś naruszenie 96

    PO: 105 miliardów euro. PiS: 25 miliardów euro i to myśląc optymistycznie. Tyle Polska STRACI przez kłótnie pisu!

    Odpowiedz
  • Jon(2018-01-09 11:00) Zgłoś naruszenie 141

    To,ze dotacje kończą się w 2020 wiadomo było w 2011 roku.

    Odpowiedz
  • Prawy Polak(2018-01-09 10:22) Zgłoś naruszenie 118

    Naplucie lewackiej Brukseli i kilka docinków słownych jest dużo cenniejsze nić kilkadziesiąt mld euro. Boso ale w ostrogach to nasze motto.

    Odpowiedz
  • uSa(2018-01-09 10:22) Zgłoś naruszenie 1711

    Powod mniejszych pieniedzy od podatnika z Europy Zachodniej jest PiS i bunt tych pierwszych. Arogancka postawa Polski kusi by ja ukarac i ta kara przyjdzie. Wpierw obcjecie darowizny od dobrego wojka z Francji, Niemiec i innych panstw, pozniej granica pokoju na Odrze i Nysie, cla na polski export i ideslanie kierowcow i hydraulika do domu.

    Odpowiedz
  • ewes(2018-01-09 10:07) Zgłoś naruszenie 46

    Pozytywnie na wielkość naszego zadłużenia wpłynęło też umocnienie złotego, któremu sprzyjał napływ unijnych euro, jaki moze być pozytyw, z zadłużenia państwa przekraczającego 3 biliony zł.

    Odpowiedz
  • Jon(2018-01-09 09:57) Zgłoś naruszenie 1215

    Wiele firm niemieckich będzie miało kłopoty.I Gabryel i Oetinger sami o tym mówią.80% tzw.dotacji wraca do nich.Poza tym,czas by odbudować rodzimy przemysł zniszczony przez Lewandowskich i Balcerowiczów

    Odpowiedz
  • pytanie(2018-01-09 09:25) Zgłoś naruszenie 229

    Jak długo można żyć na cudzy koszt?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz