Setki pacjentów z wadliwą szczepionką. Lekarze wiedzieli, co wstrzykują

4 lutego 2018, 21:31 | Aktualizacja: 05.02.2018, 13:17
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
szczepienie, Shutterstock, Inc.

szczepieniec.źródło: ShutterStock

Lekarze wiedzieli, że wstrzykują niepełnowartościowy produkt. Jest co najmniej kilkaset takich przypadków. Preparaty przeznaczone do utylizacji były podawane nawet noworodkom.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (48)

  • Robią nas w konia bezprzerwy(2018-02-06 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    Czy może mi ktoś wytłumaczyć najlepiej z fachofców z tytułami. Jak wiadomo szczepionka w opakowaniu ma okres przydatności (ważności) to znaczy że po określonym czasie nie jest przydatna a wręcz szkodliwa i trzeba ją utylizować. Ale jak zmieniamy rodzaj opakowania z pojemnika na żywe ciało ludzkie poprzez proces szczepienia to ta sama szczepionka krążąca w ciele już nie ulega przeterminowaniu??? A przecież ona krąży w całym ciele przez lata tym samym ulega takiemu samemu przeterminowaniu jak w opakowaniu przed szczepieniem. Czy fachofcy chcą nam wmówić że w opakowaniu szczepionka ulega przeterminowaniu a w ciele ludzkim ta sama szczepionka nie ulega już przeterminowaniu tylko dlatego że na ciele nie ma podanej daty ważności. A teraz o temperaturze przechowywania, ponoć opakowania trzeba trzymać w lodówce ale po zmianie pojemnika na ciało ludzkie szczepionka zostaje podgrzana w sposób ciągły do 36,6C i ta temperatura już jest dobra....

    Odpowiedz
  • Robią nas w konia bezprzerwy(2018-02-06 08:30) Zgłoś naruszenie 00

    Czy może mi ktoś wytłumaczyć najlepiej z fachofców z tytułami. Jak wiadomo szczepionka w opakowaniu ma okres przydatności (ważności) to znaczy że po określonym czasie nie jest przydatna a wręcz szkodliwa i trzeba ją utylizować. Ale jak zmieniamy rodzaj opakowania z pojemnika na żywe ciało ludzkie poprzez proces szczepienia to ta sama szczepionka krążąca w ciele już nie ulega przeterminowaniu??? A przecież ona krąży w całym ciele przez lata tym samym ulega takiemu samemu przeterminowaniu jak w opakowaniu przed szczepieniem. Czy fachofcy chcą nam wmówić że w opakowaniu szczepionka ulega przeterminowaniu a w ciele ludzkim ta sama szczepionka nie ulega już przeterminowaniu tylko dlatego że na ciele nie ma podanej daty ważności. A teraz o temperaturze przechowywania, ponoć opakowania trzeba trzymać w lodówce ale po zmianie pojemnika na ciało ludzkie szczepionka zostaje podgrzana w sposób ciągły do 36,6C i ta temperatura już jest dobra....

    Odpowiedz
  • Cud szczepienia(2018-02-06 00:22) Zgłoś naruszenie 00

    Czy może mi ktoś wytłumaczyć najlepiej z fachowców. Szczepionka w opakowaniu ma okres przydatności to znaczy że po określonym czasie nie jest przydatna a wręcz szkodliwa. Ale jak zmieniamy rodzaj opakowania z pojemnika na żywe ciało ludzkie to ta sama szczepionka krążąca w ciele nie ulega przeterminowaniu??? A przecież ona krąży w całym ciele przez lata tym samym ulega przeterminowaniu ale juz w naszym ciele !!!!

    Odpowiedz
  • si(2018-02-05 21:38) Zgłoś naruszenie 110

    Ministerstwo, SANEPID i cała ferajna w dół systemu zdrowia wisi na pasku koncernów farmaceutycznych. Widać to jak na dłoni jak popatrzy się na kompletnie absurdalny kalendarz szczepień z podawaniem szczepionek dawno wycofanych np. w Niemczech już w 1 dobie po urodzeniu. To jest absolutny skandal. System szczepień pokazuje tak naprawdę na ile kraj jest niepodległy i niezależny. U nas ukarzą rodzica że nie zaszczepił dziecka a Ci którzy trzymają ten patologiczny system są bezkarni.

    Odpowiedz
  • Visjoner(2018-02-05 21:38) Zgłoś naruszenie 30

    Jednak obstawiam to pierwsze:)

    Odpowiedz
  • Znalezione w necie(2018-02-05 16:12) Zgłoś naruszenie 181

    Znalezione w necie: Czy to prawda? Polska to kraj w którym: - maleńki noworodek jest kłuty ryzykowną szczepionką przeciw gruźlicy, wycofaną już 18 lat temu w Niemczech! - nawet wcześniaki szczepi się tanią koreańską szczepionką, niestosowaną nigdzie w Europie, przeciw zakażeniom WZW B z powodu ignorowania standardów higieny w placówkach medycznych! - ciągle podaje się wycofaną w Europie, dwa razy bardziej ryzykowną, pełnokomórkową szczepionkę przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi. - szczepi się dzieci niedopuszczonymi do obrotu szczepionkami. - zmuszą cię grzywną do zgody na podanie tych „dobrodziejstw” dziecku. - władza i korporacje cenzurują programy telewizji publicznej, bo do głosu dopuszczono w nich rodziny dzieci poszkodowanych przez obowiązkowe szczepienia. - lekarzom zakłada się sprawy w sądzie o odebranie prawa wykonywania zawodu za informowanie o działaniach niepożądanych produktów farmaceutycznych. - lekarze nie potrafią rozpoznawać odczynów i powikłań poszczepiennych - szczepi się największy na świecie procent dzieci, mimo najmniejszej liczby szczepionych przeciw grypie lekarzy. - jedynym praktycznym przeciwwskazaniem do szczepienia jest zgon dziecka. - koncerny zamawiają medialne kampanie szczujące społeczeństwo przeciw jedynym adwokatom praw pacjenta, strasząc zmyślonymi epidemiami! - wycofuje się „ze skutkiem natychmiastowym” uznaną za niebezpieczną doustną szczepionkę przeciw polio, a jednocześnie zastrzega, że ma być zużyta „do wyczerpania zapasów” - nie ma odszkodowań dla ofiar, a lekarze i urzędnicy są ponad prawem

    Odpowiedz
  • Maria(2018-02-05 15:42) Zgłoś naruszenie 35

    Woda na młyn antyszczepionkowców.

    Odpowiedz
  • Zasad i odpowiedzialności brak(2018-02-05 15:01) Zgłoś naruszenie 934

    Pierwsza zasada nie szkodzić !!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • NIKT(2018-02-05 14:51) Zgłoś naruszenie 552

    A dlaczego nie robi się próby na występowanie antyciał przed podaniem szczepionki???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • daddy(2018-02-05 13:51) Zgłoś naruszenie 671

    To jest prawdziwy skandal, osoby odpowiedzialne powinny poniesc surowe konsekwencje, włącznie z więzieniem! Jestem oburzony!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pablobodek(2018-02-05 13:48) Zgłoś naruszenie 1517

    Do tzw. antyszczepionkowców, dla których ten przypadek/przypadki są argumentem za nie szczepieniem się. Jeśli w jakiejś liczbie samochodów marki XY wykryto feler, to czy to znaczy, że należy zamknąć fabryki samochodów i przestać jeździć autami? :-((

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Polak(2018-02-05 12:25) Zgłoś naruszenie 5511

    Mam nadzieje ze Prokuratura wyciagnie z tego konsekwencje !!!- Wieze w obecny system sprawiedliwosci!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • OK(2018-02-05 11:10) Zgłoś naruszenie 160

    Brawo autorzy

    Odpowiedz
  • DNO(2018-02-05 11:02) Zgłoś naruszenie 702

    a tak im wierzyłem bezgranicznie

    Odpowiedz
  • Hammurabi(2018-02-05 10:45) Zgłoś naruszenie 399

    Za karę, rodzinie producenta wszczepmy zestaw na 6. I tak do skutku. Mówię tu o wszystkich właścicielach firmy, którzy głosowali nad wprowadzeniem określonej szczepionki.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Mariusz Trynkiewicz(2018-02-05 09:40) Zgłoś naruszenie 1361

    Powiem tak, nastepna rozmowe z lekarzami na temat tego co jak i komu podawali, powinien przeprowadzic prokurator, sedzia, naczelnik wiezienia a na koncu ja....

    Odpowiedz
  • Dobra robota(2018-02-05 09:31) Zgłoś naruszenie 11210

    Brawo, skoro naród jest głópi to tak jak do tej pory należy go szczepić masowo i bez opamiętania, bo i strata będzie niewielka. Liczę na zwielokrotnienie podawanych szczepionek ludziom. Jak będą odmawiać to mandacik a jak wielokrotnie będą odmawiać to odbierać prawa rodzicielskie a jak bedą dalej uparci to konfiskować mienie i do więzienia... O to chodzi.... jest super...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • aa(2018-02-05 09:14) Zgłoś naruszenie 521

    Jak to w PL - liczy sie sztuka!

    Odpowiedz
  • bun(2018-02-05 08:05) Zgłoś naruszenie 2449

    Tak to jest jak prywatne przychodnie mają podpisane kontrakty z NFZ.Kasa ważniejsza od zdrowia pacjenta.

    Odpowiedz
  • gosciu(2018-02-05 06:32) Zgłoś naruszenie 772

    Kasa ,usi sie zgadzac, kto bedzie utylizowal szczepionki jak pacjent nie bedzie w statnie udowodnic ze otrzynmal wadliwy produkt

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz