Ambasador Ukrainy w Polsce: Wygląda na to, że ktoś jest zainteresowany, żebyśmy nie byli przyjaciółmi

20 lutego 2018, 22:05 | Aktualizacja: 20.02.2018, 22:05
Źródło:PAP
Polska Ukraina

Polska Ukrainaźródło: ShutterStock

Wygląda na to, że ktoś jest bardzo zainteresowany, aby Polska i Ukraina nie były przyjaciółmi - ocenił ambasador Ukrainy Andrij Deszczyca. Musimy ze sobą rozmawiać, musimy prowadzić dialog; najlepiej, by kwestie historyczne oddać historykom, a politycy budowali wspólną drogę ku przyszłości - dodał.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (32)

 • Analizator(2018-02-20 22:23) Zgłoś naruszenie 9711

  Szukajmy przyjaciół na Białorusi, a nie tam gdzie ich nigdy nie było.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • obserwator(2018-02-20 23:05) Zgłoś naruszenie 8152

  Dajmy sobie spokój z przyjaźnia z tą Ukrainą. Robić interesy tam gdzie się da i zostawić ich samym sobie. Będą potrzebować pomocy to niech poproszą, wystosują ofertę i poczekają na rozpatrzenia. Traktować jak zwykłego petenta. Nic więcej. Dużo ciekawsza jest współpraca z Białorusią.

  Odpowiedz
 • adddddd(2018-02-20 23:09) Zgłoś naruszenie 694

  Mam dużo sympatii dla Ukrainy ale to nie wina Polski, że nasi sąsiedzi budują swoją tożsamość na bazie UPA.

  Odpowiedz
 • Pragmatyk(2018-02-20 23:16) Zgłoś naruszenie 582

  Na Ukrainie żyje wiele wspaniałych ludzi ale gloryfikacja UPA nie przejdzie. Narody na całym świecie mają za bohaterów muzyków, poetów, naukowców a tu chcą czcić sadystów co niemowlęta wrzucali żywcem do pieca albo kilkuletnie niewinne dzieci obdzierali ze skóry na oczach ich matek.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • sid(2018-02-20 23:57) Zgłoś naruszenie 312

  Polacy przyznali się ze w swojej historii mieli czarne strony były pogromy czy pacyfikacje prawosławnych wiosek IPN,,,,Niemcy zwieli cala wine za holokaust,podobnie wegry rumuni francuzi hiszpanie itd,opisują obiektywnie nie chlubne karty swojej historii,,a Ukraina,gloryfikuje banderę uważa ze wolyn to tylko odwet zanizajac ofiary rzeźi;;

  Odpowiedz
 • JJ(2018-02-21 00:35) Zgłoś naruszenie 282

  N e o n a z i s c i Ukrainscy spod znaku UPA przekreslaja dobrosasiedzkie kontakty z Polska. A ich zdziwienie jest przezabawne - rownie dobrze mogliby czcic H i t l e r a i SS (zreszta ukrainskie plany stawiania pomnikow z b r o d n i a r z o m z SS-Galizien sa wciaz aktualne) a potem narzekac na schlodzenie kontaktow z Polska. Jak juz wielokrotnie bylo mowione - Ukraina po sztandarami Bandery do Unii nie wejdzie, tak wiec robcie sobie co tam chcecie na Ukrainie, ale przyjazni nie wymagajcie, tak dlugo az wam rozum nie wroci.

  Odpowiedz
 • jacekk(2018-02-21 00:05) Zgłoś naruszenie 1512

  Ameryke odkrył.Na naszym konflikcie zyskuje Moskwa i Berlin to jasne jak słońce.Te nasze historyczne spory,ten wrzód musimy przeciąć raz na zawsze.I to co się stało w dłuższej perspektywie wyjdzie nam na dobre.Narody zamieszkujące na terenach dawnej Rzeczpospolitej muszą współpracować i żyć w zgodzie.To sto milionów ludzi które łączy wspólna przeszłość ,język,wiara,kultura i obyczaje.

  Odpowiedz
 • Genowefa Kudla. (2018-02-21 08:16) Zgłoś naruszenie 113

  Deszczyca to upainski kmiot, sa naprawde fajni Ukraincy, ale ta banda pastuchow u ichniego chlewa po prostu poraza. Jedna swinia obok drugiej.

  Odpowiedz
 • JJ(2018-02-21 00:34) Zgłoś naruszenie 103

  Neonazisci Ukrainscy spod znaku UPA przekreslaja dobrosasiedzkie kontakty z Polska. A ich zdziwienie jest przezabawne - rownie dobrze mogliby czcic Hitlera i SS (zreszta ukrainskie plany stawiania pomnikow zbrodniarzom z SS-Galizien sa wciaz aktualne) a potem narzekac na schlodzenie kontaktow z Polska. Jak juz wielokrotnie bylo mowione - Ukraina po sztandarami Bandery do Unii nie wejdzie, tak wiec robcie sobie co tam chcecie na Ukrainie, ale przyjazni nie wymagajcie, tak dlugo az wam rozum nie wroci.

  Odpowiedz
 • wkurzony(2018-02-21 08:11) Zgłoś naruszenie 97

  JESTEM ANTYUKRAINSKI A PRZEDE WSZYSTKIM ANTYBANDEROWSKI I DOBRZE MI TAK

  Odpowiedz
 • KKK(2018-02-21 08:17) Zgłoś naruszenie 70

  Bo w tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało na raz ... Nie wystarczy dobra wola i przyjazne gesty z jednej strony.

  Odpowiedz
 • wkurzony(2018-02-21 07:22) Zgłoś naruszenie 710

  WON ******I UKRAINSKIE Z POLSKI I MACIE ODDAC WSZYSTKIE POZYCZONE PIENIADZE

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • ano(2018-02-21 10:38) Zgłoś naruszenie 52

  Ukraina i tak marzy o Niemcach jako przyjaciołach a nie Polakach których serdecznie nienawidzi.

  Odpowiedz
 • Wert(2018-02-21 10:48) Zgłoś naruszenie 41

  Moja Babcia uciekła stamtąd po ostrzeżeniu UPA. Zostawili tam dorobek całego życia. Ale za podsycanie wzajemnej nienawiści najbardziej wini Rosjan. Oni od lat mieszają na Ukrainie. Wsie miały na ogół jeden koścół, przeważnie była to cerkiew. Modlili się w niej na zmianę Polacy, Ukraińcy i przez wiele pokoleń nikomu to nie przeszkadzało - tylko ruskim. Dlatego uważam, że każde sporne wydarzenie powinno mieć po dwa komentarze w obu językach. UPA to dla nas to samo co dla Niemców nasze AK. Ich partyzanci wstrzymali na krótko walkę z Niemcani po obietnicy stworzenia ukraińskiego państwa. Z Ruskimi walczyli jeszcze 15 lat po wojnie.

  Odpowiedz
 • Aro(2018-02-21 08:54) Zgłoś naruszenie 33

  ..na całą Europe tylko w Polsce funkcjonują donosiciele,zdrajcy,opluwacze swojego kraju pt.Targowica.

  Odpowiedz
 • Kola(2018-02-21 09:15) Zgłoś naruszenie 31

  Ukraińcy są kontrolowani przez ludzi swojego wujka ale dalej nie wiedzą o co chodzi. Dobry wujek zabierze jeszcze kawał tortu w którym jest najwięcej fruktów, a oni dalej będą budować mit bandery! Lepiej ich mijać z daleka.

  Odpowiedz
 • Ukraina w UE!(2018-02-20 22:38) Zgłoś naruszenie 278

  Polacy przepraszają naród Ukraiński za działania PIS-u. To nie jest nasz rząd. To rząd awanturników. Polacy chcą się przyjaźnić z Ukrainą, pomagać jej, współpracować. Miejsce Ukrainy jest w UE.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Terminator(2018-02-21 13:01) Zgłoś naruszenie 11

  Ukraina lub Rosja???To żaden wybór dla Polski!!!Jedno i drugie takie same fałszywe!!!Nie dajmy się wciągnąć w coś co nam w przyszłości zaszkodzi!!!

  Odpowiedz
 • Ja(2018-02-21 12:28) Zgłoś naruszenie 12

  Jestem za przyjaźnią z WSZYSTKIMI naszymi sąsiadami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Bez wyjątku!!!!!!!

  Odpowiedz
 • bkb2(2018-02-21 12:25) Zgłoś naruszenie 02

  Kukiz nie jest szczery To oczywiste że dostarczał kamizelki i inny sprzęt obronny na Majdan tylko po to aby mieć później alibi… To jest typowe zachowanie agenta wpływu Sowieckiego… PIS rządzący dzisiaj w naszym kraju popełnił jeden ze swoich największych błędów wprowadzając do ustawy o obozach śmierci zapis o penalizacji banderyzmu… Ukraina nie jest tak jednorodnym krajem jak Polska w 89 roku… Na Ukrainie jest duża mniejszość Sowiecka a przede wszystkim duża część społeczeństwa ukraińskiego mówiąca po rosyjsku… PIS zachłysnął się swoim sukcesem, a w tym walką z uszczelnieniem VAT, programami społecznymi i dobrą koniunkturą… Jednak ustawa o banderyzmie i obozach śmierci, będzie punktem zwrotnym dla tego rządu. O to właśnie chodziło Putinowi i Niemcom bo trwanie tego ugrupowania u władzy i realizacja projektów które wzmacniają Polskę w Europie i wobec Rosji a także Niemiec jest „śmiertelnym” zagrożeniem dla współpracy tych dwóch państw. Polska już dzisiaj ma 2 krotnie większy import z Niemiec niż Rosja…. Jednak utrata Ukrainy na rzecz Rosji i Niemiec będzie odwrotem od tej polityki… Mimo że ze względów historycznych, religijnych, kulturowych, i mentalności Ukrainy nie jest tam możliwe tak szybki wzrost gospodarczy i uporanie się z korupcją to Ukraina ma swoją godność i swoją siłę będzie jeszcze przez dłuższy czas budować na antagonizmach z Polską. To trzeba rozumieć że Ukraińcy mają kompleksy i póki nie nauczą się życia w Europie będą kierowali się na niskimi pobudkami…. Jednak należy dać im czas aż chęć powrotu do kultu Bandery sama wygaśnie a w tym czasie zająć się gospodarką i współpracą kulturalną i wojskową… PIS wylał dziecko z kąpielą… Sam straci ok 10 % poparcia przez tą zawieruchę a Kukiz ledwo co wejdzie do Sejmu w kolejnej kadencji…

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze