- Nie można w kraju demokratycznym eliminować ze sfery publicznej środowisk mniejszościowych, dla których demokracja ma być sferą bezpieczeństwa, a nie niebezpieczeństwa - mówi Krzysztof Mieszkowski w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

PiS ma jakieś zalety?

Reklama

Krzysztof Mieszkowski: Tam są wartościowi i kompetentni ludzie.

Naprawdę?

Oni mogliby nawet normalnie pracować, ale jednocześnie ci ludzie sankcjonują to, że PiS zmienia ustrój demokratyczny w Polsce w jakąś formę autorytaryzmu, wręcz pełzającego faszyzmu.

Faszyzm pełznie do Polski?

Tak, była szefowa komisji kultury, a dziś europosłanka Elżbieta Kruk, powiedziała, że ma nadzieję, iż Polska będzie wolna od LGBT. To w rażący sposób narusza prawa człowieka, wyklucza całe środowiska.

I faszyzm pełza, bo Kruk mówi, że ma nadzieję? Oryginalne.

Wiele rzeczy składa się na ograniczanie swobód obywatelskich i demokratycznych, co często przyjmuje formy skrajne. Szefowa komisji kultury ogłasza relegowanie środowisk LGBT, a wojewoda lubelski wręcza medale za walkę z tym środowiskiem.

Jaką walkę ze środowiskiem? Oni mówią o ideologii LGBT.

Nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT.

Ich zdaniem jest.

Ludzie ze środowisk LGBT to normalni ludzie, a w województwie małopolskim radni PiS stawiają ich pod pręgierzem.

I to jest faszyzm?

Naturalnie, że tak. Nie można w kraju demokratycznym eliminować ze sfery publicznej środowisk mniejszościowych, dla których demokracja ma być sferą bezpieczeństwa, a nie niebezpieczeństwa.

Pan walczy z fantomami. W tym faszystowskim Lublinie, mieście Elżbiety Kruk, w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu przechodzą Parady Równości. Nikt tych środowisk nie releguje, politycy i międzynarodowe korporacje je wspierają.

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zakazał parady.

>>> Czytaj cały wywiad w jutrzejszym wydaniu Magazynu DGP i na EDGP