Dobro dziecka i prawa ucznia uniemożliwią strajk nauczycieli

2 października 2019, 21:20
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Nauczyciel jest obowiązany

Nauczyciel jest obowiązanyźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Kolejnego generalnego protestu nauczycieli może już nie być. Wszystko przez nowe przepisy, które dają większe uprawnienia niezadowolonym rodzicom.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (3)

  • Clerc(2019-10-02 21:51) Zgłoś naruszenie 22

    To nie takie proste, że dobro dziecka i prawa ucznia uniemożliwią strajkowanie. Dlaczego te wartości mają mieć pierwszeństwo przed taką wartością, jaką jest prawo do strajku? Jak zwykle w prawie a raczej w orzecznictwie sądów problem sprowadza się do tego, któremu dobru chronionemu prawem dać pierwszeństwo przed innym dobrem, jeżeli są one w kolizji. Konstytucja daje prawo do strajku a zakazywać go może tylko ustawa, więc powołanie się na te dobra byłoby według mnie nadużyciem prawa. Jak jest taka wola, to niech do Karty nauczyciela wpiszą wprost, że nauczyciele nie mają prawa do strajku. Na tym zresztą oparty był pomysł przeniesienia nauczycieli do korpusu służby cywilnej - bo urzędnicy rządowi nie mają prawa do strajku - państwo musi działać.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • POPIERAM Nauczycieli!(2019-10-03 12:48) Zgłoś naruszenie 10

    A co...? Jeżeli 50% lub więcej położy papier o zwolnienie? To jeżeli nawet będzie jakiś "nowy oręż :)" to co? a jak solidarnie położy więcej nauczycieli w danej szkole? Albo... zachoruje na depresję zwiazana z ciężką pracą w szkole tak z 80 %... Oj panie minister... :) Lekarzy już nie ma, kolega pracował w Polsce w szpitalu jako anestezjolog i miał jeszcze firmę jako okulista optyk. Co zrobił? sprzedał mieszkanie, sprzedał firmę, pracuje w Niemczech za pensję ponad 50 tys miesięcznie... dostał mieszkanie i realizuje marzenia. Kupił nieduży jacht i żegluje w wolnych chwilach po Śródziemnym i pomiędzy wyspami greckimi. MOŻNA? MOŻNA! Ciekawe co wtedy jak zaczną się zwalniać? Naprawdę a nie tylko strasząc... Pozdrowienia dla nauczycieli też jestem rodzicem i chcę żeby moje dzieci uczyły osoby zaangażowane, lubiące swoją pracę i mniej sfrustrowane :)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze