Chipy w mózgu to nie science fiction. Jaka jest przyszłość AI z dostępem do myśli?

27 listopada 2019, 06:20 | Aktualizacja: 27.11.2019, 07:06
Źródło:Media
Uczenie maszynowe

Uczenie maszynoweźródło: ShutterStock

Sztuczna inteligencja przekracza ostatnią granicę naszej prywatności. Interfejs mózg-maszyna może zapoczątkować erę telepatii. Ostatnie osiągnięcia w tej dziedzinie to np. robotyka protetyczna czy prowadzenie wózka inwalidzkiego za pomocą umysłu. Jakie są zagrożenia związane z tą technologią?

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (11)

 • robertpk(2019-11-27 09:45) Zgłoś naruszenie 41

  kluczowe jest przetwarzanie i interpretacja. czyli - dostęp do wiedzy nie znaczy, że potrafi się ją zinterpretować, ocenić i zastosować. w skrócie: kretyn pozostanie kretynem nawet z implantem gwarantującym całą wiedzę współczesnej cywilizacji.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Terminator(2019-11-27 11:14) Zgłoś naruszenie 110

  UWAGA obywatele bo to totalna inwigilacja i kontrola zwykłego człowieka przez system i elity!!! LoooooooooooooooooooooooL.

  Odpowiedz
 • last_starfighter(2019-11-27 11:33) Zgłoś naruszenie 50

  Stawiam tezę, że łatwiej do wyższej inteligencji dojdziemy (ludzkość) przez manipulacje genetyczne z postawieniem na selekcję "genów inteligencji" niż uda się skonstruować efektywny interfejs mózg-komputer bez groźby bardzo groźnych powikłań.

  Odpowiedz
 • Renie(2019-11-27 13:28) Zgłoś naruszenie 70

  A kto sobie da wszczepic takie coś to idiota

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Dax(2019-11-27 14:23) Zgłoś naruszenie 40

  Naiwnością jest sądzenie, że wobec takiej technologii jakiekolwiek bariery regulacyjne bądź narzędzia zapewnią ludziom bezpieczeństwo i prywatność. Jedyną gwarancją naszego istnienia jako jednostek ludzkich jest wyznaczenie nieprzekraczalnych granic wykluczających możliwość powiązania człowieka i maszyn. Równanie jest proste: człowiek + maszyna to już nie jest człowiek.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • DAn(2019-11-27 15:24) Zgłoś naruszenie 70

  Nie jest celem poprawa funkcjonowania mózgu ale jego kontrola i ewentualnie emocjonalne sterowanie zachowaniami. możliwości mózgu są tak olbrzymie, że nawet w tempie postępu Moora upakowanie elementów zdolnych do zapamiętywania zajmie stulecia a może i całe milenium. Kontrola i dozór - to jest zadanie realizowane przez socjologów i psychologów, a najpełniej przez cybernetyków. Nie bez powodu zalewa nas masa dezinformacji - to ścisły element zakłócający prawidłową percepcję rzeczywistości.

  Odpowiedz
 • Vard(2019-11-27 19:32) Zgłoś naruszenie 10

  Od razu nasuwa mi się na myśl Ghost in the Shell.

  Odpowiedz
 • Nie znam się(2019-11-27 22:36) Zgłoś naruszenie 00

  Fajnie że do Polski dotarła wiedza z 1954, co do implantów ludzie posiadający go zazwyczaj nie są świadomi posiadania go. A ci co zaczynają szukać są doprowadzani do tak zwanej horoby psychicznej która jest bezpośrednio definiowania jako shizofremia paranoidalna dążąc do ujawnienia informacji o tym taki delikwent jest eliminowany, a sama metoda i cel wszczepiania zazwyczaj ma na celu ograniczenie możliwości wyjścia po za odgórnie definiowana granice względem wiedzy oraz możliwości jej zastosowania. Definiując zakres na poszczególne dziedziny nauki kierunkuja tak zwany rozwój danej technologi zarazem nie pozwalając jemu samemu czynnie uczestniczyć w bezpośrednich pracach nad tym co wymyśla wyszkolenie a zarazem wycwiczenie posiadanej wiedzy umożliwia odkrywanie nowych granic pomiędzy poszczególnymi dziedzinami łącząc nauki od psychologii ekologii medycyny po samą informatykę czy elektronikę. Większość patentów na ich pomysły zbiera ściśle określoną grupa ludzi czerpiąc na tym zyski które zazwyczaj przekraczają normalne finansowanie względem wynalazku. Osoby wtajemniczone w dany proceder zazwyczaj pomawiaja i zarazem opłacają dyskredytacje danej osoby nie wspominając o wprowadzeniach wtajemniczone Kowalskiego który względem finansów osiągał pułap 2400 miesięcznie na plap 3400/5000pln w zamian za milczenie i potajemnie dyskredytowanie ofiary wszczepionego implantu który często jest już od paru lat dostępnym neuro stymulator ktory jest kontrolowany za pośrednictwem sieci. Bo każda sieć ma własny protokół. "neural protocol" urządzenia do syntetycznej telepatii zostały zaprojektowane w 1970 udoskonalone w 1990 a zminiaturyzowane do liczby 13qmm obecnie gdzie drobna pyłu o gradacji mniejszej niż 0,02 mm może być lotna i wdychana. A każda cząsteczka określonej grupy pierwiastków posiada własną definiowana częstotliwość radiacji czy też rezonans odpowiednio pobudzona umożliwi wytworzenie spektrum w zakresie 0,0001hz do 1000Thz. Co między innymi umożliwi kontrolę przekazywania informacji pomiędzy synapsami nie wspomnę już o możliwości zapisu snów czy celowe kierowanie delikwentem do tak zwanej auto destrukcji. Pozdrawiam założyciel Cyber security team. Przeszkód nie ma a tylko idioci je sobie potrafią definiować własną nie wiedzą która zazwyczaj przedstawiana jest poklaskiem podobnych do nich samych coś wiedząc będąc ograniczonym często wyrażają pokątna opinie definiowana własnym stopniem intelektu. Idąc i kierunkujac tylko idiota rozpozna idiote w kimś innym i będzie potrafił mówić formujac i wyrażając własny stopień inteligencji oraz wiedzy. Technologia dostępna obecnie to przepaść 50/60 lat pomiędzy jawna a nie jawna. A sam system wystartował w 2010/2013

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze