Forsal logo

PGNiG: Pierwszy odwiert potwierdził, że w złożu w Kirthar w Pakistanie występuje gaz

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
24 maja 2010, 07:49
PGNiG ma powody do zadowolenia. Pierwszy odwiert wykonany na pakistańskim obszarze objętym koncesją należącą do polskiej spółki okazał się sukcesem i potwierdził, że występują tam ślady gazu - pisze "Rzeczpospolita".

Zarząd PGNiG jest bardzo ostrożny w ujawnianiu szczegółów przedsięwzięcia, gdyż konieczne są dodatkowe badania, by ocenić wielkość zasobów złoża w Kirthar w prowincji Sindh. Zanim spółka podejmie decyzję o przygotowaniu do wydobycia, potrzebne są jeszcze co najmniej trzy lub cztery odwierty.

Wiceprezes PGNiG Waldemar Wójcik tłumaczy "Rzeczpospolitej", że w obecnej chwili jest jeszcze za wcześnie, by stwierdzić, czy błękitne paliwo będzie można eksploatować na skalę przemysłową. Dopiero po wykonaniu tzw. szczelinowania, PGNiG będzie wiedzieć więcej na temat pakistańskich zasobów gazu. W 2010 r. PGNiG chce przeznaczyć 70 mln zł na prace na koncesji w Pakistanie.

Jak pisze "Rzeczpospolita", PGNiG nie byłoby w stanie sprowadzić pakistańskiego gazu do Polski. Spółka mogłaby jednak zarobić grube pieniądze na tamtejszym złożu, pozyskując partnera przy wydobyciu i sprzedając gaz na miejscu.

Więcej: "Rzeczpospolita"

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: forsal.pl
Tematy: surowce
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj