CEZ otrzymał zgodę Komisji Europejskiej na sprzedaż ekektrowni Chvaletice firmie Litvínovská uhelná, podała spółka w komunikacie. Cena sprzedaży wynosi 4,12 mld CZK.

"ČEZ otrzymał od Komisji Europejskiej list, w którym Komisja zaaprobowała sprzedaż elektrowni Chvaletice spółce Litvínovská uhelná. Nie ma więcej przeszkód dla przekazania zakładu nowemu właścicielowi w dniu 2 września 2013 r." - czytamy w komunikacie.

Zgoda KE była drugim i ostatnim warunkiem potrzebnym do sprzedaży zakładu. Pierwszym było uzuskanie zgody czeskiego Urzędu Ochrony Konkurencji, podano również.

CEZ rozpoczął proces sprzedaży w lipcu ub.r. Oferta spółki Litvínovská uhelná, która została złożona w marcu i okazała się najkorzystniejsza warta jest 4,12 mld CZK.

Elektrownię Chvaletice (całkowita moc zainstalowana 800 MW) tworzą cztery bloki po 200 MW, wprowadzone do eksploatacji w ciągu jednego roku - od końca 1977 do końca 1978 roku.

Grupa CEZ posiada aktywa w kilkunastu krajach regionu, m.in. w Polsce, Rumunii, Bułgarii i Turcji. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży CEZ sięgnęły 215,09 mld CZK w 2012 r.