"Wirtualna Polska jest szybko rosnącą platformą medialną i jednym z dwóch wiodących portali internetowych w Polsce. Koncentruje się na reklamie online, najszybciej rosnącym segmencie polskiego rynku reklamowego z silnymi perspektywami wzrostu" - czytamy w komunikacie.

Akcje Wirtualnej Polski Holding zadebiutowały dzisiaj na rynku głównym GPW. Spółka uplasowała wszystkie oferowane 9,19 mln akcji akcji serii B i E. Redukcja w transzy detalicznej wyniosła 83 proc., a łączna wartość oferty wyniosła 294,2 mln zł. Oferta objęła również akcje istniejące, należące do European Media Holding S.a.r.l, kontrolowaną przez Innova Capital. Liczbę tych walorów ustalono na maksymalnym poziomie 5,85 mln sztuk, stanowiących 23,5 proc. kapitału. 

>>> Czytaj też: Wirtualna Polska zadebiutowała na GPW. Kurs akcji wzrósł o 10,16 proc.

Cena akcji w pierwotnej ofercie publicznej wyniosła 32 zł. Firma liczyła, że uda jej się pozyskać planowane 100 mln zł z emisji akcji. Zarząd spółki informował, że zamierza przeznaczyć 50-80 mln zł z powyższej kwoty na finansowania akwizycji, które umożliwią grupie realizację strategii wzmocnienia wzrostu organicznego.

Grupa Wirtualna Polska jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych - Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, w tym w szczególności portale o tematyce biznesowej - Money.pl oraz Biztok, portale dotyczące nowych technologii - np. Dobreprogramy, portale o tematyce sportowej - np. Sportowe Fakty, oraz portale o charakterze rozrywkowym - np. Pudelek.